Karting  RSS
Finałowa runda sezonu ROTAX na Torze Poznań

#zrodlo

Emocjonujący sezon 2019 w polskiej serii kartingowej ROTAX MAX CHALLENGE POLAND dotarł do swojej decydującej fazy. Już w ten weekend (14-15 września 2019) na kartingowej nitce Toru Poznań kierowcy po raz szósty i ostatni powalczą na obiekcie, który odwiedzili już kilka miesięcy inaugurując sezon. Wcześniej uczestnicy najliczniejszej krajowej serii kartingowej wezmą udział w treningach przygotowujących ich do startu.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Rok Cup Poland na finiszu

#zrodlo

Na kartingowej części Toru Poznań rozegrano ostatnią rundę kartingowej serii Rok Cup Poland, która rozstrzygnęła rywalizację w poszczególnych klasach i wyłoniła ostatnią grupę zawodników nominowanych do udziału w Światowym Finale Roka we włoskim Lonato.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Rdest gościnnie w Rok Cup Poland


Uczestniczka mistrzostw W Series tym razem zamieniła 270-konnego Tatuusa T-318 Formuły 3 na karta kategorii Shifter Rok.
– Wzorem wielu znakomitych kierowców wyścigowych, postanowiłam poszerzyć swój zakres przygotowań do zawodów o karting. A nie ma lepszego treningu niż udział w samych wyścigach – tłumaczyła Rdest. – Kiedyś zaczynałam od kartingu, który znakomicie ...

Źródło: pl.motorsport.com

ROK CUP POLAND W SŁOMCZYNIEZaledwie tydzień po Kartingowych Mistrzostwach Polski zawodnicy startujący w serii Rok Cup Poland powrócili na Autodrom Słomczyn, aby rozegrać czwartą rundę tegorocznego sezonu.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Rok Cup Poland w Słomczynie


Z powodu opadów deszczu sobotnie kwalifikacje w większości kategorii odbywały się na mokrej nawierzchni, na szczęście w niedzielę nad okolicą zaświeciło słońce i w wyścigach głównych zawodnicy rywalizowali już na suchym torze. Jak zwykle, podczas ceremonii otwarcia zawodów, kartingowcy nominowani do Akademii Orlen Team otrzymali komplety opon ufundowane przez sponsora ...

Źródło: pl.motorsport.com

Pierwsze nominacje dla Rokersów


W mistrzostwach Polski zawodnicy startujący na co dzień w serii Rok Cup Poland rywalizowali w pięciu kategoriach: Baby Rok, Mini Rok i Shifter Rok oraz w ramach tzw. Akademii w klasach Junior OK i Senior OK, w których używane są silniki firmy Vortex, identyczne jak w mistrzostwach świata i Europy.
Po pierwszej rundzie KMP w Bydgoszczy przyszedł czas na decydujące o tytułach zawody na ...

Tagi: Mini
Źródło: pl.motorsport.com

W Series: Gosia Rdest powalczy na torze z nietypową historią

#zrodlo

Po trzech tygodniach przerwy najlepsze zawodniczki świata wracają do ścigania w ramach pierwszych mistrzostw W Series. W czwartej eliminacji, rozgrywanej na niemieckim torze Norisring ponownie zobaczymy Gosię Rdest. - Czuję się dobrze przygotowana i liczę na dobry wynik - mówi jedyna Polka w stawce. Kwalifikacje do wyścigu rozpoczną się w sobotę (6 lipca) o godz. 8:50, a wyścig tego samego dnia o godz. 16.10.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Junior Cup - CARTMAX

#zrodlo

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 lipca 2019
* od 130 cm wzrostu 


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Powtórka w Starym KisieliniePo trzytygodniowej przerwie seria Rok Cup Poland ponownie zawitała do Starego Kisielina koło Zielonej Góry, gdzie rozegrano trzecią rundę Pucharu. To oznacza, że Rokersi znaleźli się już na półmetku tegorocznego sezonu.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Powtórka w Starym Kisielinie

#zrodlo
Podczas ceremonii otwarcia zawodów na torze Wallrav Race Center, już tradycyjnie, zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team oraz szczęśliwcom, których wyłoniono w drodze losowania, wręczono po komplecie opon ufundowanych przez sponsora strategicznego serii, koncern PKN Orlen.
Mimo, że do kalendarzowego lata pozostało jeszcze nieco czasu, zawodom towarzyszyła upalna, a wręcz ...

Źródło: pl.motorsport.com

Rdest ponownie w MisanoPo dwóch majowych wyścigach W Series pora na słoneczne Włochy i tor Misano. Trzeci z sześciu wyścigów odbędzie się w już w najbliższą sobotę. Emocje sięgają zenitu – po wyścigu w Misano pozostaną już tylko trzy szanse na zdobycie kolejnych punktów.


Tagi: MG, Mini, Olej
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Trwa walka o wyjazdy na Rotax Grand Finals

#zrodlo
Na starcie zawodów pojawiło się 68 kierowców ścigających się w 6 kategoriach wiekowych. Kolejnych 12 zawodników - najmłodszych, jeszcze bez licencji wyścigowej - pojawiło się w tak zwanych "pokazach", gdzie dzieci trenują przed startem w najmłodszych kategoriach wyścigowych.
Tradycją juz niemal jest to, że w zawodach w naszym kraju najliczniejsze są kategorie najmłodsze. W ...

Tagi: Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Rywalizacja Rokersów Nabiera RumieńcówDruga runda kartingowej serii Rok Cup Poland rozegrana została na torze Wallrav Racing Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. W porównaniu do wyników inauguracyjnych zawodów w Toruniu, byliśmy świadkami kilku niespodzianek, które dodatkowo uatrakcyjniły rywalizację.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Rywalizacja Rokersów nabiera rumieńców

#zrodlo
Jak przed każdą rundą Rok Cup Poland i tym razem zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team otrzymali po komplecie opon, a oprócz tego, wśród kartingowców każdej z kategorii, zostały rozlosowane dodatkowe komplety ogumienia ufundowane przez sponsora strategicznego serii, koncern PKN Orlen.
Zawody w Starym Kisielinie rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie. Początkowo najlepszą ...

Źródło: pl.motorsport.com

Zolder pechowe dla Rdest

#zrodlo

Pomimo dwóch udanych sesji treningowych i dobrego tempa w kwalifikacjach zakończonych na 10. miejscu, Gosia nie może zaliczyć drugiego weekendu W Series odbywającego się w Belgii do udanych. W wyniku incydentu wyścigowego w początkowej fazie wyścigu Polka została wyeliminowana z możliwości walki o cenne punkty.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Pechowy weekend Polaków w Genk

#zrodlo
Na starcie zobaczyliśmy trzech Polaków: Tymoteusza Kucharczyka, Marcela Kuca i Karola Pasiewicza, wszystkich w kategorii Junior OK. Tym razem grono rywalizujących w tej kategorii zawodników liczyło 77 kierowców.
Po pierwszej rundzie najwyżej sklasyfikowany z naszych reprezentantów był Tymoteusz Kucharczyk, który był czwarty w klasyfikacji generalnej. Zawodnik włoskiego zespołu ...

Tagi: Aro
Źródło: pl.motorsport.com

Rokersi walczą o tytuły

#zrodlo

Pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski 2019 odbyła się w Bydgoszczy, a w gronie startujących zawodników byli także uczestnicy serii Rok Cup Poland.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Gosia punktuje podczas inauguracji sezonu!Niecierpliwie wyczekiwany weekend otwierający W Series za nami. Emocje sięgały zenitu. Deszcz, wiatr i zimno potęgowały napięcie. 18 najszybszych kobiet, a wśród nich Gosia Rdest, staje do rywalizacji. Kwalifikacje i wyścig odbywają się w całkowicie odmiennych warunkach atmosferycznych. Mimo kaprysów i wyzwań aury Gosia Rdest plasuje się na dziewiątej pozycji, przywożąc pierwsze punkty w klasyfikacji.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Blisko setka zawodników w Kartingowych Mistrzostwach Polski


Kierowcy rywalizowali w 8 kategoriach, w tym w dwóch CIK-owskich, czyli takich, w których rozgrywane są Mistrzostwa Europy i Świata. PZM wypożyczał na ten start zawodnikom silniki, a dwóm uczestniczkom programu "Girls on Track" nawet ufundował start w Bydgoszczy.
Termin pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski był zmieniany, może to być powodem mniejszej liczby zawodników ...

Źródło: pl.motorsport.com

Gosia Rdest ponownie za sterami formuły!Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych zawodniczek W Series na Lausitzringu. To już ostatni przystanek przed zbliżającym się historycznym momentem w motorsporcie. Za dwa tygodnie rozpocznie się pierwsza seria wyścigowa dedykowana wyłącznie dla kobiet. Inauguracyjny wyścig na niemieckim torze Hockenheim już 4 maja.


Tagi: MG, Mini
Źródło: www.polskikarting.com.pl

Wielkie Otwarcie 4. Sezonu Gokartów na PGE Narodowym

#zrodlo
Sezon gokartów na PGE Narodowym!Z tej okazji na miłośników wyścigowych wrażeń przez cały dzień czekać będzie wiele atrakcji i promocji. W programie m.in. szkolenia z instruktorem - Mistrzem Polski w kartingu, kartingowe Show - pokaz jazdy gokartem wyczynowym, jazdy dla dzieci pod opieką instruktora i wiele innych.
...

Tagi: Aro
Źródło: pl.motorsport.com

Polski dublet w Sarno


Tymoteusz Kucharczyk, który objął prowadzenie na dwa zakręty przed końcem wyścigu, minął metę przed Karolem Pasiewiczem i Andreą Antonellim.Najszybszy w czasówce, Kucharczyk zajmował drugie miejsce po wyścigach eliminacyjnych, a w półfinale B finiszował pół sekundy za Pasiewiczem. Kucharczyka ukarano doliczeniem 5 sekund za przesuniętą owiewkę przedniego zderzaka, co ...

Tagi: Aro
Źródło: pl.motorsport.com

Kucharczyk piąty na La Conca


Drugi najlepszy z Polaków na La Conca World Circuit, Maciej Gładysz przebił się z 24 pola startowego na 14 miejsce, pierwszy raz zdobywając punkty. Bartłomiej Piekutowski, 26 na starcie, finiszował jako osiemnasty. Karola Pasiewicza, który po starcie z 16 pola wspiął się do czołowej dziesiątki, dosięgnął pech na przedostatnim okrążeniu finału.- Uważam III rundę WSK Super ...

Tagi: Aro
Źródło: pl.motorsport.com

Szczęśliwy tata Trulli


Trofeo Andrea Margutti. Jedyny zawodnik z polską licencją w stawce awansował do decydującego wyścigu dzięki 6 miejscu w repasażu. W prefinale Gawron zajął 31 lokatę.Rzutem na taśmę wszedłem przez repasarz do finału - napisał na FB Kajetan Gawron. - Warunki były tak złe, że startowaliśmy w procedurze SLOW. Oczywiście, aby sobie utrudnić zadanie startując z przedostaniej ...

Tagi: Tata
Źródło: pl.motorsport.com

Lonato pod śniegiem


...

Źródło: pl.motorsport.com

Trzeci Polak na podium Winter Cup

#zrodlo
11-letni łodzianin ukończył finał Mini Rok na drugiej pozycji, 0,230 sekundy za Andreą Kimim Antonellim, który ma już kontrakt z Mercedesem.Najlepszy po wyścigach eliminacyjnych, posiadacz pole position w finale, Piotr Protasiewicz odpadł na 6 okrążeniu. Bartłomiej Piekutowski i Alan Czyż dotarli do mety na 24 i 25 miejscu. W pierwszym półfinale zakończyli występ Maciej Gładysz ...

Źródło: pl.motorsport.com

Powrót do kartingu


Winter Cup. Impreza odbędzie się na Circuito South Garda Karting w terminie 15-18 lutego. Tony Kart Racing Team zgłosił Fuoco i Ilotta w KZ2. Alesi, podobnie jak inny uczestnik GP3 Series, Alessio Lorandi, będzie reprezentował Baby Race Academy i również pojedzie na Tony. Pål Varhaug, który spędził dwa sezony w GP2, trzy w GP3, dołączył do ekipy CRG Holland.Polską grupę w Lonato ...

Tagi: Mini
Źródło: pl.motorsport.com

Kucharczyk na podium


11-latek z Łodygowic jest wiceliderem punktacji.Dziesiąty na starcie, Kucharczyk finiszował 2,6 sekundy za Martiniusem Kleve Stenshorne'm, którego dziadek Arne i tata Martin (19 startów w WRC) byli rajdowymi mistrzami Norwegii w klasach. Trzeci stopień podium przypadł Brando Badoerowi (tata Luca zaliczył 50 wyścigów w F1).Alan Czyż startujący z 6 pola, po pierwszym okrążeniu był ...

Tagi: Tata, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Kosmic zmienił skład


Roman Staněk przechodzi z OK Junior do OK, a kolegą Czecha będzie Viktor Gustavsson, nabytek z Tony. Obydwaj zawodnicy ukończą niedługo 14 lat - Staněk w lutym, Gustavsson w kwietniu.Patrik Hajek zaliczy trzeci sezon w KZ na Kosmic'ku. W KZ2 pozostawiono Axela Bengtssona i Olivera Rasmussena. Rafael Câmara i Hadrien David utworzą fabryczną dwójkę w OK Junior. David odrzucił ...

Tagi: Junak, Romet
Źródło: pl.motorsport.com

Pasiewicz najwyżej z Polaków


W finałowych wyścigach wystąpiło siedmiu polskich kartingowców. Najwyżej sklasyfikowany, Karol Pasiewicz otarł się o podium w Mini.Pasiewicz prowadził do ostatnego sektora końcowego okrążenia, ostatecznie zajmując czwartą lokatę. Trzeci na mecie, Tymoteusz Kucharczyk został ukarany doliczeniem 5 sekund za przesuniętą owiewkę zderzaka. Szóste miejsce zajął Bartłomiej ...

Tagi: Aro, Mini
Źródło: pl.motorsport.com

reklama
Polecamy
FINAŁOWA RUNDA SEZONU ROTAXA NA TORZE POZNAŃ

#zrodlo
Emocjonujący sezon 2019 w polskiej serii kartingowej ROTAX MAX CHALLENGE POLAND dotarł do swojej decydującej fazy. Już w ten weekend (14-15 września 2019) na kartingowej nitce Toru Poznań kierowcy po raz szósty i ostatni powalczą na obiekcie, który odwiedzili już kilka miesięcy inaugurując sezon. Wcześniej uczestnicy najliczniejszej krajowej serii kartingowej wezmą udział w treningach przygotowujących ...

Źródło: prokarting.pl

Karol Pasiewicz wśród finalistów Kartingowych Mistrzostw Świata CIK-FIA

Podczas minionego weekendu, w fińskiej Alaharmie rozegrano Kartingowe Mistrzostwa Świata CIK-FIA. Fabryczny kierowca Kosmic Racing, Karol Pasiewicz został sklasyfikowany na 12. miejscu i był jedynym Polakiem w finale kategorii OK-Junior. 13-latek z Łodzi po raz pierwszy wziął udział w globalnym czempionacie. W wyścigu finałowym na torze im. Miki Salo (były kierowca F1) zajął nawet 9. ...

Tagi: Aro, Mini
Źródło: prokarting.pl

Poznańska Liga Kartingowa powróciła!

Wyczekiwana przez wielu Poznańska Liga Kartingowa na torze E1Gokart powróciła z III Sezonem rozgrywek! Podczas inauguracyjnej pierwszej rundy w dniu 10 września mieliśmy bardzo wyrównaną stawkę walczącą o zwycięstwo. Frekwencja pokazała, jak bardzo zawodnicy nie mogli doczekać się nowego sezonu – na starcie zameldowało się aż 52 kierowców również z najdalszych rejonów kraju. Kto był ...

Źródło: prokarting.pl

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk Mistrzami Polski !

6 września 2019 roku wystartował Rajd Śląska – 6 eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci zespołu ŠKODA Polska Motorsport wygrali 8 z 12 odcinków specjalnych i z przewagą 13,7 s zameldowali się na mecie jako zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Wygrywając w rajdzie i na dodatkowo punktowanym odcinku Power Stage Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zapewnili sobie zwycięski tytuł jeszcze przed ostatnią rundą krajowego ...

Tagi: Škoda
Źródło: prokarting.pl

ROK CUP POLAND NA FINISZU

#zrodlo
Na kartingowej części Toru Poznań rozegrano ostatnią rundę kartingowej serii Rok Cup Poland, która rozstrzygnęła rywalizację w poszczególnych klasach i wyłoniła ostatnią grupę zawodników nominowanych do udziału w Światowym Finale Roka we włoskim Lonato. Udział w finałowej rundzie na torze w Przeźmierowie wzięło blisko 100 zawodników (łącznie z pokazami), natomiast podczas ceremonii otwarcia imprezy, już ...

Źródło: prokarting.pl

Podium duetu Marczyk/ Gospodarczyk na 28. Rajdzie Rzeszowskim

#zrodlo
Rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski po dwóch szutrowych rundach wróciła na asfalty. Organizatorzy 28. Rajdu Rzeszowskiego przygotowali aż 11 odcinków specjalnych o łącznej długości niespełna 180 kilometrów. Na liście zgłoszeń pojawiła się cała krajowa czołówka walcząca o tytuł Mistrza Polski 2019 oraz dodatkowo, weterani podkarpackich tras- Grzegorz Grzyb i Bryan Bouffier- obydwaj kierowcy to ...

Źródło: prokarting.pl

GOSIA RDEST W ROK CUP POLAND

#zrodlo
Przy okazji przedostatniej rundy serii Rok Cup Poland rozegranej w Bydgoszczy, byliśmy świadkami powrotu na kartingowy tor najlepszej obecnie polskiej zawodniczki w wyścigach samochodowych – Gosi Rdest. Uczestniczka mistrzostw W Series tym razem zamieniła 270-konnego Tatuusa T-318 Formuły 3 na karta kategorii Shifter Rok. – Wzorem wielu znakomitych kierowców wyścigowych, postanowiłam poszerzyć swój zakres przygotowań ...

Źródło: prokarting.pl

Gosia Rdest pojedzie w ROK CUP Poland w Bydgoszczy!

#zrodlo
Gosia Rdest nie zwalnia tempa. Niespełna tydzień po udanym wyścigu w mistrzostwach W Series wystąpi w kartingowych zawodach ROK Cup Poland w Bydgoszczy, odbywających się w najbliższy weekend (26-27 lipca). Pojedzie gokartem marki tony kart w barwach zespołu D&D Motorsport. ROK Cup to największa i najmocniej obsadzona seria kartingowa w Polsce. W składającym się z ...

Źródło: prokarting.pl

NAJLICZNIEJSZA SERIA KARTINGOWA W POLSCE CORAZ BLIŻEJ KOŃCA SEZONU

#zrodlo
Zaledwie 2 rundy dzielą nas od finału tegorocznych zmagań serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. W miniony weekend, na torze Słomczyn rozegrana została 4 odsłona pucharu. Jak zawsze, poprzedziły ją kilkudniowe sesje otwarte, po których kierowcy najmniejszych kategorii- MICRO i MINI MAX – losowali silniki wyścigowe. Nad procedurą, która ma za zadanie wyrównanie szans na torze ...

Tagi: Mini
Źródło: prokarting.pl

CZESKIE ZMAGANIA ROTAXA

#zrodlo
Przed kierowcami ścigającymi się w najliczniejszej polskiej serii kartingowej- ROTAX MAX CHALLENGE POLAND zdecydowanie najciekawszy weekend sezonu 2019. Przedostatnia runda pucharu przenosi się z krajowych torów na położony niedaleko granicy- czeski Steel Ring w Trzyńcu. Zawody, które będą również debiutem polskich serii kartingowych na tym obiekcie zapowiadają się niezwykle ciekawie. Kierowcy już na kilka dni ...

Źródło: prokarting.pl

reklama