321sprzedane
Felietony  RSS
Co to jest układ mild hybrid (miękkiej hybrydy) i do czego służy?


Układy hybrydowe ewoluowały do wielu różnych rozwiązań, a jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych jest mild hybryd, tzw. miękka hybryda. Pełni trzy zasadnicze role, a zależnie od rodzaju samochodu, może działać pod napięciem 12, 24 lub 48 V. Oto kompendium wiedzy na ten temat.

Źródło: www.autocentrum.pl

Taryfikator mandatów 2022 – dla kierujących i innych uczestników ruchu drogowego


W 2022 roku na kierowców czeka zupełnie nowy, przełomowy taryfikator mandatów, w którym nie tylko zmieniły się wysokości kar, ale też pojawiły się zupełnie nowe wykroczenia, niektóre usunięto, są też takie, które zdefiniowano na nowo oraz takie, które poumieszczano w innych działach.

Tagi: Mandat
Źródło: www.autocentrum.pl

Warczenie owiecGeneralnie to jestem trochę upośledzony społecznie i większość spraw przeżywam równie emocjonalnie co cegła, ale niedawno, gdy wspomniałem na prentkiej twarzksiążce o jednym z moich archiwalnych felietonów, Kuba napisał w odpowiedzi, że cytuję: „NIBY KREUJESZ...


Źródło: prentki-blog.pl

Mandaty za tablice rejestracyjne – 6 różnych kar od 100 do 1500 zł


Zdejmowanie, zakrywanie, ozdabianie i przestawianie tablic jest procederem karanym i to wcale nie niskimi mandatami. Oto 6 przykładów wykroczenia, które są związane z tablicami rejestracyjnymi na pojeździe.

Tagi: Mandat
Źródło: www.autocentrum.pl

Używana Toyota Yaris III – nieśmiertelny maluch


Po 20 latach od premiery Toyoty Yaris zakończono produkcję trzeciej generacji. Auto przez lata było nad wyraz cenione przez użytkowników i do dziś pozostaje jednym z najbardziej łakomych kąsków segmentu A/B. Miniona generacja szczególnie — ze względu na bardzo dopracowane napędy.

Źródło: www.autocentrum.pl

Używana Kia Sportage II – trwały SUV w dobrej cenie


Azja to kolebka kompaktowych SUV-ów, które cieszą się dobrą opinią. Jednak nie każdy musi być japończykiem. Alternatywą, i to całkiem dobrą, są modele koreańskie. Jedną z bardziej cenionych propozycji jest Kia Sportage. Drugą generację można kupić już za całkiem rozsądne pieniądze.

Źródło: www.autocentrum.pl

Wpadki kierowców – 5 popularnych mitów na temat alkoholu i prowadzenia


Pomimo ogromnej liczby publikacji na ten temat, kierowcy wciąż wierzą w pewne mocno zakorzenione w społeczeństwie mity dotyczące alkoholu i prowadzenia pojazdu. Które z nich mają w sobie choć źdźbło prawdy? Podpowiadam. I to nie na bazie innych publikacji czy cudzych doświadczeń, lecz na podstawie doświadczeń zdobytych samemu.

Tagi: Alkohol
Źródło: www.autocentrum.pl

Samochody używane: niedocenione, tanie i dobre wozy, które warto kupić [część 3]


Ostatnia cześć cyklu poświęconego dobrym, tanim, a przede wszystkim niepopularnym i niedocenionym autom używanym. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, czego nie brałeś wcześniej pod uwagę, bo te znane modele już ci się znudziły, to jest to dobre miejsce.

Źródło: www.autocentrum.pl

Używane Suzuki Vitara II – "ten typ tak ma", ale o awariach nie ma mowy


Suzuki szturmem wróciło na rynek z modelem Vitara w 2015 roku. Choć konstrukcja samochodu jest zupełnie inna niż pierwszej Vitary, to model ten świetnie się przyjął i do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem. Świadomi użytkownicy chwalą go nad wyraz. Mniej świadomi czują się rozczarowani. Ten typ tak już ma i w tym artykule wyjaśnię, o co chodzi.

Źródło: www.autocentrum.pl

Samochody używane: niedocenione, tanie i dobre wozy, które warto kupić [część 2]


Dobre i tanie wozy to nie tylko te, które doskonale znamy. Przeglądamy wspólnie rynek aut mniej znanych, nawet niedocenionych, by odnaleźć perełki. Jedne tańsze od tych najpopularniejszych, inne po prostu lepsze lub lepiej dopasowane do konkretnych potrzeb.

Źródło: www.autocentrum.pl

Używany Hyundai Tucson (2015-2021) – czy technicznie tak dobry, jak popularny?


Hyundai Tucson generacji oznaczonej jako TL był w Polsce jednym z najpopularniejszych samochodów kupowanych przez osoby prywatne, a także hitem w klasie SUV-ów. Nowoczesne, przestronne auto dziś pozostaje ciekawą ofertą rynku wtórnego, bo dopiero co ostatnie sztuki wyjechały z salonów. Co docenicie, a na co trzeba uważać?

Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 30 tys. zł [część 11]

#zrodlo
Ostatnia część zestawienia najtrwalszych samochodów na rynku, które można kupić do kwoty 30 tys. zł. Po raz kolejny przedstawiam 5 modeli na lata.

Tagi: Olej
Źródło: www.autocentrum.pl

Ah shit, here we go again…Jak pewnie się już zorientowaliście, nie przywiązuję szczególnej uwagi do mojego wieku. Tak naprawdę to nie jestem nawet do końca pewien ile właściwie mam lat, bo przestało mnie to interesować tuż po tym, jak mając...


Źródło: prentki-blog.pl

Samochody używane: niedocenione, tanie i dobre wozy, które warto kupić [część 1]


Szukając dla siebie samochodu używanego, często wybieramy coś oczywistego. Warto jednak zwrócić uwagę na modele mniej znane, czasami mocno niedoceniane przez osoby, które nie miały z nimi styczności. Dziś zaprezentuję wam pięć takich aut, ale czekajcie na kolejne części tego zestawienia.

Tagi: Olej
Źródło: www.autocentrum.pl

Czy wirtualny alkomat się sprawdza?


Popularne narzędzie internetowe świąteczno-noworocznych imprezowiczów wciąż cieszy się ogromną popularnością, choć intuicja podpowiada, że nie może działać poprawnie. Czy warto mu wierzyć i czy faktycznie może być pomocny?

Źródło: www.autocentrum.pl

Funkcjonariusze KAS – co mogą kontrolować na drodze w osobówkach?


O Krajowej Administracji Skarbowej zrobiło się głośno pod koniec 2021 r., ponieważ kontroluje ona opłaty za autostrady w ramach systemu e-TOLL, choć kierowcy ciężarówek znają tę służbę od lat. A co powinni wiedzieć o niej kierowcy aut osobowych i np. motocykli?

Tagi: Mini
Źródło: www.autocentrum.pl

Powietrze w samochodzie wolne od zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych


Zanieczyszczenie powietrza to jeden z największych problemów cywilizacyjnych. Filtry kabinowe znacząco poprawiają jakość powietrza w kabinie, ale najsłabiej filtrują najdrobniejsze pyły zawieszone. Rozwiązanie znalazła firma Volvo Cars oferując system poprawy jakości powietrza z jonizacją PM 2.5. Czym różni się od innych systemów na rynku i dlaczego jest od nich skuteczniejszy.

Tagi: Volvo
Źródło: www.autocentrum.pl

Samochód bez tablicy, naklejki lub dowodu to pojazd niedopuszczony do ruchu


Podczas 59. Rajdu Barbórka wybuchła mała "afera" związana z jedną z załóg, która została zatrzymana na trasie przez patrol policji i otrzymała wezwanie do wyjaśnienia w związku z poruszaniem się po drodze publicznej pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz zakaz dalszej jazdy. Warto poznać definicję dopuszczenia do ruchu, bo od 2022 r. mandat wyniesie minimum 1000 zł.

Tagi: Mini, Mandat
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 30 tys. zł [część 10]

#zrodlo
W dziesiątej części naszego zestawienia najbardziej trwałych aut używanych na rynku przedstawiam 5 propozycji modeli, które najlepiej kupić, gdy dysponujemy kwotą 30 tys. zł lub trochę niższą.

Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 20 tys. zł [część 9]


Dziewiątą częścią naszego przeglądu zamkniemy temat superwytrzymałych samochodów, które można kupić do kwoty 20 tys. zł. Ale spokojnie, to nie koniec. Będzie też trochę droższych aut.

Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 20 tys. zł [część 8]


Samochody cieszące się świetnymi opiniami to przede wszystkim te, które są mało awaryjne i trwałe. Trwałość to z kolei ta cecha, która utrzymuje je na rynku bardzo długo. Z kolei to sprawia, że — pomimo przebiegu — wybór takich aut jest spory, a to finalnie oznacza, że są nadal warte uwagi. Nawet jeśli drogomierz pokazuje już trójkę przed pięcioma kolejnymi cyframi. Kontynuujemy przegląd takich aut. Masz 20 tys. zł i chcesz kupić coś trwałego? Oto kilka propozycji.

Tagi: Olej
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 20 tys. zł [część 7]


Do 20 tys. zł można wybierać pośród bogatej grupy aut, które bez większego problemu posłużą jeszcze przez wiele lat. To już siódma część naszego przeglądu, w tym trzecia dotycząca aut do kupienia w granicach 10-20 tys. zł. Samochody te bez problemu znajdziecie na rynku w przeróżnym stanie.

Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 20 tys. zł [część 6]

#zrodlo
W piątej części przeglądu i pierwszej dotyczącej aut do 20 tys. zł omówione zostały cztery modele marki Audi. Tym razem kierujemy się przede wszystkim do Monachium, skąd wyjeżdżały równie trwałe auta.

Tagi: Audi
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 20 tys. zł [część 5]


W piątej części naszego przeglądu supertrwałych samochodów przechodzimy do wyższej półki, choć wciąż są to modele już nierzadko dość wysłużone. Tym razem przyglądamy się tym, które można kupić dopiero, mając kilkanaście tysięcy złotych. Niektóre z nich dostępne są taniej, ale takich kupować nie warto. Na co więc wydać maksymalnie 20 tys. zł, chcąc mieć auto na długie lata i ogromne przebiegi?

Źródło: www.autocentrum.pl

Wszystko, co musisz wiedzieć o płatności e-TOLL na autostradach A2 i A4 [poradnik kierowcy]


Na dwóch odcinkach autostrad - A2 (Stryków - Konin) i A4 (Bielany Wrocławskie - Sośnica) - od 1 grudnia 2021 r. nie ma już szlabanów na bramkach, a pojawił się obowiązek płatności w ramach systemu e-TOLL. Jest to rozwiązanie państwowe, wyjątkowo skomplikowane i niekoniecznie działające na korzyść kierowców. Jest jednak metoda na opanowanie tego. Oczywiście prywatna.

Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 10 tys. zł [część 4]

#zrodlo
Czwartą częścią cyklu zamykamy wielki przegląd najbardziej wytrzymałych aut do 10 tys. zł. Oczywiście kończymy na modelach marki Volvo, a potem przejdziemy do droższych aut.

Tagi: Volvo
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 10 tys. zł [część 3]

#zrodlo
Trzecia części wielkiego przeglądu rynku samochodów używanych, w których wysoki przebieg 500 tys. km nie nadwyręża ich nadmiernie. Przyglądamy się modelom ponadprzeciętnie trwałym, ale i takim, w których niskie koszty napraw ułatwiają wydłużenie ich życia. Co da się kupić do 10 tys. zł?

Tagi: Kia Niro
Źródło: www.autocentrum.pl

Wideorejestrator samochodowy – 5 powodów, by go mieć


Kierowcy chętnie korzystają z kamer samochodowych, czego odzwierciedleniem jest ogromny wybór urządzeń - od najtańszych po kombajny za ponad 1000 zł z wieloma funkcjami. Coraz popularniejsze są też te z podwójną kamerą - z przodu i z tyłu. Oto 5 powodów, by mieć wideorejestrator w aucie lub... podarować go komuś na mikołajki lub zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Tagi: Aro
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 10 tys. zł [część 2]


Druga część wielkiego przeglądu rynku samochodów używanych, w których wysoki przebieg nie stanowi dużego problemu, a osiągnięcie wartości 500 tys. km nie nadwyręża znacząco podstawowych mechanizmów. Dalej przyglądamy się modelom, które bez problemu da się kupić do kwoty 10 tys. zł.

Tagi: Kia Niro
Źródło: www.autocentrum.pl

Wytrzymają przebieg 500 tys. km lub więcej. Auta do 10 tys. zł [część 1]


Zaczynamy wielki przegląd dostępnych jeszcze na rynku samochodów używanych, w których wysoki przebieg nie stanowi dużego problemu. Są to modele ponadprzeciętnie trwałe lub na tyle tanie i łatwe w naprawach, że można je niemal bez końca "odświeżać" i jeździć dalej. W tym ogromnym zestawieniu, podzielonym na kilka części, przedstawiam modele samochodów, które wytrzymają przynajmniej 500 tys. km przebiegu. Zaczynamy od tych najtańszych, dostępnych już do kwoty 10 tys. zł.

Źródło: www.autocentrum.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami
MotoInfo24.pl poleca:   Oferty poleasingoweUbezpieczenia OC /ACCzęści samochodoweSporty samochodowe