Allegro PL
Wiadomości z tagiem Mandat  RSS
Jak rozpoznać nieoznakowany radiowóz? Poradzi sobie każdy kierowca

05.12.2023 6:00


Cywilne radiowozy trudno przeoczyć. Odblaskowe naklejki można dostrzec z kilometra nawet po zmroku. Znacznie turniej uchronić się przed mandatem, kiedy mamy do czynienia z jednostką grupy Speed. Policja ma w swojej flocie około 250 nieoznakowanych radiowozów, jednak i te auta można łatwo rozpoznać. Na jakie detale zwrócić szczególną uwagę?

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Driftowanie na zaśnieżonym parkingu? To pewny mandat

04.12.2023 18:00


Zaśnieżone ulice i parkingi każdego roku przyciągają amatorów driftowania, którzy ulegają pokusie sprawdzenia swoich sił w jeździe w kontrolowanym poślizgu. Takie praktyki, choć sprawiają dużo frajdy kierowcom szukającym adrenaliny, są niebezpieczne. Nie bez powodu przepisy przewidują za to surowe kary. Jaki grozi mandat za drift na parkingu?

Tagi: Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Najwyższy mandat w historii motoryzacji. Nie chodzi o ten z księgi rekordów

04.12.2023 6:00


Najwyższy mandat za wykroczenie drogowe, jaki może nałożyć podczas kontroli polski policjant, to 5 tys. zł. To jednak nic w porównaniu do wysokości mandatów w niektórych krajach europejskich. Ile wynoszą najwyższe na świecie mandaty, kto i gdzie może je zapłacić?

Źródło: motoryzacja.interia.pl

To nie są czcze policyjne pogróżki. Albo odśnieżasz albo płacisz 3 tys. zł

03.12.2023 14:04


Myślicie, że za śnieg na samochodzie mandat wyniesie najwyżej kilkaset złotych? Nic bardziej mylnego. Policjanci ostrzegają, że za jazdę nieodśnieżonym autem mogą wystawić mandat sięgajacy 3 tys. zł, a teraz mamy dowód, że nie wahają się tego robić. Wszystko przez art. 97 Kodeksu Wykroczeń oraz art. 66 Prawa o Ruchu Drogowym.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Jechał wrakiem do Gruzji. Dotarł do mandatu w Warszawie

02.12.2023 18:07

Jechał wrakiem do Gruzji
Pomysły niektórych kierowców wydają się tak absurdalne, że wręcz niemożliwe. Niestety, niektórych ogranicza jedynie wyobraźnia, co bywa zwyczajnie niebezpieczne. O tej historii poinformowała Komenda Stołeczna Policji, której jeden z patroli miał do czynienia z nietypową sytuacją. Głównym bohaterem tej historii jest mężczyzna, który jechał wrakiem do Gruzji. Słowo „wrak” jest tu zdecydowanie adekwatne. Do zdarzenia […]

Tagi: MG, Mandat
Źródło: namasce.pl

Naprawdę tak wyjechał na drogę. A policja ostrzega: to kosztuje nawet 3 tys.

02.12.2023 9:00


Odśnieżanie auta i skrobanie szyb to nic przyjemnego, jednak w okresie zimowym nic nie jest tak ważne, jak odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy. Nie masz czasu, więc przecierasz tylko szyby? Zacznij wychodzić wcześniej z domu, bo mandat może wynieść nawet 3 tys. złotych.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

19-letni drifter znowu potwierdził brak umiejętności. Potrącił 15-latkę

30.11.2023 15:18


Niecałe 2 tygodnie temu temu dostał mandat na 3 tysiące złotych za driftowanie na rondzie. To niczego go jednak nie nauczyło. 19-latek z Zielonej Góry wciąż nie potrafi zapanować nad samochodem. Tym razem potrącił 15-latkę.

Tagi: Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Piesi kontrolerzy do lamusa? We Wrocławiu dwa pojazdy skanujące wystawiają w miesiąc tyle mandatów, co 40 ludzi

27.11.2023 11:25

Okrągły milion przeprowadzonych kontroli w niecałe pół roku (od stycznia do czerwca) to efekt włączenia do procesu weryfikacji biletów parkingowych dwóch zautomatyzowanych samochodów.

Tagi: Mandat
Źródło: www.scigacz.pl

Zmiany pod Lidlem i Biedronką. Mandat do 3 tys. zł lub grzywna

26.11.2023 10:23


Elektromobilność wdziera się w nowe dziedziny życia. Przykładowo - na parkingach przed marketami pojawia się właśnie coraz więcej ładowarek do samochodów elektrycznych. Dotyczy to również popularnych dyskontów sieci Lidl i Biedronka. Parkowanie w tych miejscach samochodu spalinowego to bardzo zły i kosztowny pomysł.

Tagi: Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Sukces nowego systemu karania kierowców. Wystawiono dwa razy więcej mandatów

26.11.2023 9:56


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu poinformował o sukcesie, jakim jest wprowadzenie nowego systemu e-kontroli. Dzięki niemu udało się wykryć dwukrotnie więcej kierowców, którzy nie opłacili parkowania w strefie płatnego parkowania.

Tagi: Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

reklama
vehis
Kontakt z nami