Wiadomości z tagiem Skoda  RSS
Skoda Afriq, czyli rajdowy Kamiq. Nowy projekt studentów Skoda Academy

26.05.2022 12:43

Skoda Afriq, ósmy samochód studencki Skody, ujrzał światło dzienne. Ta spektakularna rajdowa wersja Skody Kamiq ma sportowe geny rajdowej Fabii i mocny napęd z Octavii. Po raz pierwszy miejski SUV posłużył jako podstawa dla samochodu koncepcyjnego.

Tagi: Skoda
Źródło: motogazeta.mojeauto.pl

Tempestini zbroi się na Rajd Polski

26.05.2022 8:16

Simone Tempestini zajmuje obecnie piąte miejsce w FIA ERC 2022 oraz drugie w klasyfikacji ERC-Michelin Talent Factory za Javierem Pardo.
Kierowcy Skody Fabii Rally2 evo, pilotowany przez Sergiu Itu, był bliski zajęcia piątego miejsca w pierwszej rundzie sezonu, w szutrowym Rally Serras de Fafe, ale rozbił się na ostatnim oesie. Następnie w Rajdzie Azorów, rozgrywanym również na ...

Źródło: pl.motorsport.com

Jak za komuny, tylko lepiej. Kończysz tę szkołę i od razu masz pracę

26.05.2022 7:18


Większość młodych ludzi, którzy wybierają szkołę średnią, nie ma bladego pojęcia o tym, jak potoczą się ścieżki ich zawodowej kariery. Takiego problemu nie doświadczają uczniowie założonej w 1927 roku szkoły zawodowej Skoda Auto. Obecnie w placówce kształci się prawie 900 uczniów, a każdy z absolwentów - oprócz dyplomu ukończenia szkoły - otrzymuje propozycję pracy w jednej z fabryk czeskiego producenta.

Tagi: Skoda
Źródło: motoryzacja.interia.pl

O krok od śmierci. Niebezpieczne zachowanie kierowcy Skody

24.05.2022 10:37


Kolejowy monitoring zarejestrował niebezpieczne zachowanie kierowcy osobowej Skody. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji o nadjeżdżającym pociągu.

Tagi: Skoda, Olej
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Szalony skok na motocyklu w zwiastunie do "Mission: Impossible 7". Tom Cruise bez dublera

24.05.2022 10:36

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego filmu z serii "Mission: Impossible" i jest w nim między innymi karkołomna scena, w której główny bohater wyskakuje motocyklem z klifu. Okazuje się, że Cruise nie skorzystał z pomocy dublera.

Źródło: www.scigacz.pl

Skoda Afriq oficjalnie. Nowy koncept rajdowy

23.05.2022 16:17

Rajdowa Skoda
Czeska marka inwestuje w motorsport, czego dowodem jest uczestnictwo w seriach rajdowych. Ten samochód jest tego kolejnym dowodem. Oto Skoda Afriq, którego debiut wydaje się sporym zaskoczeniem. Czy to twór z cyklu „nikt nie wiedział, każdy potrzebował”? Raczej nie, ale i tak warto poświęcić mu kilka zdań. Maksymalnie upraszczając opis tego auta można uznać, że […]

Tagi: MG, Skoda, Olej
Źródło: namasce.pl

RSMP 2022 – Rajd Podlaski. Szwedzi zwyciężają w Białymstoku

23.05.2022 14:35


Szwedzka załoga Tom Kristensson/Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) wygrała 41. Rajd Podlaski, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na drugim miejscu uplasowali się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo), którzy do zwycięzców stracili 50,6 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyli Estończycy – Gregor Jeets i Timo Taniel (Skoda Fabia Rally2 evo).

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Skoda odpowiada na wyzwania dla branży automotive

23.05.2022 11:53


Pandemia, niedobór półprzewodników i rosyjska inwazja w Ukrainie zakłóciły łańcuchy dostaw oraz produkcję pojazdów. Skoda aktywnie odpowiada na te wyzwania, podejmując szereg działań. Marka wraz z całą Grupą VW opracowuje nową koncepcję współpracy z producentami półprzewodników w ramach multibrandowego projektu COMPASS oraz koordynuje częściowe przeniesienie produkcji niezbędnych wiązek kabli z Ukrainy do Czech, wspierając jednocześnie swoich partnerów w Ukrainie.

Tagi: Skoda
Źródło: moto-przestrzen.pl

Awaria Chwietczuka, wypadek Szeji

22.05.2022 10:11

Tom Kristensson i Andreas Johansson byli najszybsi na drugim przejeździe próby Siekierki 2. Na odcinku liczącym 21,9 km, w stawce RSMP pokonali Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla o 6,1s oraz Gregora Jeetsa i Timo Taniela o 17s.
Po awarii Skody Fabii Rally2 evo Chwietczuka, Wróblewski awansował na drugie miejsce. Ma 22,4s straty do Kristenssona. Jeets jest trzeci (+43,8s).
Czwarty ...

Tagi: Skoda, Wypadek
Źródło: pl.motorsport.com

Skoda rozpoczyna produkcję systemów akumulatorów MEB

19.05.2022 16:13

W głównej fabryce firmy w Mladej Boleslav ruszyła produkcja systemów akumulatorów do modułowej platformy MEB, która wykorzystywana jest w samochodach elektrycznych Grupy Volkswagen.

Źródło: www.samar.pl

reklama
Kontakt z nami