Wiadomości z tagiem Mandat  RSS
Pieszy zatrzymał szybko jadącego kierowcę i dostał mandat. Finał głośnej sprawy

25.03.2023 11:44


Zakończył się bardzo nietypowy spór, do jakiego doszło w powiecie żuromińskim (woj. mazowieckie) pomiędzy kierowcą BMW, a pieszym. Według pieszego kierujący poruszał się zbyt szybko i zdecydował się na interwencję. Która nie skończyła się dla niego dobrze.

Tagi: BMW, Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Oto nowy rekordzista Polski. 111 punktów karnych i 21 tysięcy złotych mandatu

23.03.2023 0:23

Oto nowy rekordzista Polski
Zaostrzony taryfikator, który obowiązuje od 17 września 2022 roku, nie na każdym robi wrażenie. Można przypuszczać, że istnieje duża liczba uczestników ruchu, którzy mają w poważaniu obowiązujące przepisy. Liczba punktów nie gra roli, podobnie jak nałożony mandat. Ten nowy rekordzista Polski jest tego przykładem. Podejrzewamy, że prędzej czy później zacznie żałować swoich błędnych decyzji, które […]

Tagi: MG, Mandat
Źródło: namasce.pl

Rekord Polski? Mandaty na 21 tys. zł i 111 punktów karnych, a to dopiero początek

22.03.2023 10:04


32-latek, który zlekceważył policyjne sygnały do zatrzymania, a podczas ucieczki ulicami Włocławka naruszył szereg przepisów, został ukarany mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie również za serię kradzieży, a to i tak nie koniec listy jego przewinień.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Akcja policji w całym kraju. Posypią się mandaty

22.03.2023 9:44

Komenda Główna Policji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że w środę 22 marca na drogach całego kraju zostanie przeprowadzona akcja o kryptonimie "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Kierowcom grozi mandat w wysokości 1500 złotych, ale to wcale nie jest najgorszy problem.

Źródło: moto.wp.pl

Tragiczny rok na przejazdach kolejowych. Nie bój się wyłamać zapory

21.03.2023 12:48


Wyłamanie rogatki kolejowej automatycznie uruchamia system ostrzegania maszynisty, który zbliża się do takiego przejazdu. To wiedza, która może uratować nam życie. Warto też wiedzieć, że rogatki nie trzeba wcale taranować i nie każdy taki incydent musi skończyć się mandatem czy utratą zniżek ubezpieczeniowych.

Tagi: Olej, Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Kontrole taksówek w Krakowie. Co druga zakończona mandatem

21.03.2023 10:55


Policjanci z Krakowa kolejny raz przeprowadzili kontrole w zakresie przewozu osób przez kierowców taksówek. Sprawdzano m.in. legalność wykonywania usług, sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Na 104 pojazdy taxi, ujawniono 67 wykroczeń.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

130 km/h na czołowe zderzenie. Tak się jeździ nieoznakowanym radiowozem

18.03.2023 15:06


​Policjanci z Lublina podali informację o tym, jak kierowca Mercedesa za swoje wyczyny na drodze dostał 4500 zł mandatu oraz... 45 punktów karnych, co oczywiście oznacza utratę prawa jazdy.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Przekroczył raz, zapłacił dwa razy. Absurdalna kara w państwowej "promocji"

17.03.2023 9:19


O dziwnej "promocji" mówić może pewien kierowca, który w sierpniu ubiegłego roku przekroczył prędkość o 32 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem w kwocie 800 zł, a w kilka tygodni później, za to samo wykroczenie sąd ukarał go wynoszącą 900 zł grzywną. W sprawie podwójnego karania interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich

Tagi: Mandat
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Policja jest ponad prawem? „Nie mają wstydu nawet w oznakowanym radiowozie” (wideo)

16.03.2023 14:18

Policja jest ponad prawem?
Zaostrzone przepisy ruchu drogowego przyniosły znaczące wpływy do budżetu. Funkcjonariusze wypisują mniej mandatów, ale ich wartość jest dużo wyższa. Ktoś to dobrze obliczył… Problem polega jednak na tym, że nie każda grupa kierowców jest karana w równym stopniu. Chętnie zobaczylibyśmy statystyki, w których znajdują się kary dla samych mundurowych. Jesteśmy bliscy pewności, że to grupa […]

Tagi: MG, Policja, Mandat
Źródło: namasce.pl

Pędził „królem prestiżu”, ile fabryka dała. Zebrał pełną pulę i dostał mandat o wartości auta (wideo)

16.03.2023 13:56

Pędził
Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka ciąży na nich podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. To rodzi często komplikacje. Głupota, brawura, a może pośpiech? Nie ma to znaczenia, skoro efekt może być tak samo niepożądany i szkodliwy dla niczemu niewinnych uczestników ruchu. Ten kierowca pędził „królem prestiżu” tak szybko, jak tylko mógł. Volkswagen Passat […]

Źródło: namasce.pl

reklama
Kontakt z nami