Wiadomości z tagiem Policja  RSS
Na oczach funkcjonariuszy ukradł radiowóz. Szczecińska policja na cenzurowanym

29.09.2023 12:53


W Szczecinie policjantom prowadzącym kontrolę drogową jeden z przechodniów... ukradł radiowóz. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i odzyskali auto. Ale nie wiadomo kogo ukarać

Tagi: Policja
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Kuriozum na A2. Policyjne radiowozy zablokowały karetkę na sygnale

29.09.2023 10:25


Problem blokowania i utrudniania przejazdy karetkom pogotowia był wielokrotnie poruszany przez nas oraz przez inne media. Trudno pojąć, jak można nie zauważyć ambulansu na sygnale i nie wiedzieć, że od tego czy szybko dojedzie on do celu, może zależeć czyjeś życie. Ta sytuacja była o tyle zaskakująca, że takim brakiem znajomości przepisów oraz zwykłej empatii, wykazali się kierowcy radiowozów.

Tagi: Policja
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Nawet 20 lat więzienia dla pijanych kierowców. Nowe kary już od 1 października

29.09.2023 10:00


Według dziennych statystyk, prowadzonych przez polską Policję, od początku roku zatrzymano ponad 70 000 pijanych kierowców. Już 1 października dojdzie do kolejnego zaostrzenia przepisów. Czy wyższe kary za jazdę na podwójnym gazie sprawią, że rodzime drogi staną się bezpieczniejsze? Koniec kar o charakterze wolnościowym Kierowców chwytających za kierownicę pod wpływem alkoholu wciąż zdają się nie odstraszać …

Źródło: www.moto3m.pl

Kto terroryzuje drogi zielonym Lamborghini? Policja ustaliła kierowcę

29.09.2023 7:31


Na początku lipca do policji wpłynęło nagranie przedstawiające zielone Lamborghini, które swoim zachowaniem stwarzało poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Teraz pojawiły się informacje dotyczące tego, kim jest kierujący Huracanem.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

25-latek chciał kupić używany samochód. To miała być okazja za 770 tys. zł

28.09.2023 18:10


Mieszkaniec Imielina chciał kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z portali. Kiedy jednak pieniądze trafiły do sprzedawcy, kontakt się urwał. Gdyby nie szybka reakcja policji, 25-latek zapewne bezpowrotnie straciłby ponad 770 tys. złotych.

Tagi: Policja
Źródło: motoryzacja.interia.pl

3 tys. zł mandatu za jazdę na hulajnodze. Policja nie ma litości

28.09.2023 14:44


Hulajnogi elektryczne już od pewnego czasu stały się jednym z najpopularniejszych środków transportu w dużych miastach. Niestety spore grono użytkowników takiego sprzętu zapomina, że poruszanie się nim po drogach publicznych wymaga przestrzegania przepisów. Ich ignorowanie zagrożone jest wysokimi mandatami, liczonymi w tysiącach złotych.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Gdy policjant kieruje ruchem

27.09.2023 13:47


Widok policjanta kierującego ruchem jest tak rzadki, że wielu kierowców nie potrafi poprawnie zinterpretować pokazywanych poleceń. Ważne, aby pamiętać, że sygnały dawane przez osobę kierującą ruchem są ważniejsze niż światła (nawet jeśli są włączone) oraz znaki drogowe.

Tagi: Policja
Źródło: moto-przestrzen.pl

Pijani kierowcy dostają po kieszeni od ubezpieczycieli

27.09.2023 13:43

Złapani przez policję nietrzeźwi kierowcy muszą zwrócić pełną kwotę odszkodowania, które ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanym z polisy OC. Kwota, którą należy wtedy uiścić różni się w zależności od skali i rodzaju wyrządzonej przez pijanego kierowcę szkody.

Źródło: www.samar.pl

Walka z nielegalnymi wyścigami. Jeden z kierowców dostał mandaty na 9 tys. zł

27.09.2023 11:17


Tragiczny wypadek z udziałem czterech mężczyzn, do którego doszło w połowie lipca w Krakowie, wywołał poruszenie w całym kraju. Jednak miłośników mocnych wrażeń wcale nie przejęło się wypadkiem i nadal organizują nocne, nielegalne spotkania. W czasie ostatniej akcji wymierzonych w takich kierowców, krakowscy policjanci wystawili 44 mandaty, których łączna wartość wyniosła prawie 55 tys. złotych.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Za tę naklejkę konfiskują samochody bez litości. Mocne słowa policji

26.09.2023 13:05


Mianem prowokacji oraz popieraniem zbrojnej agresji nazwała policja naklejki, jakie zauważono na samochodach poruszających się po drogach Łotwy i Estonii. Istnieje podejrzenie, że są one reakcją na ostatnie decyzje Unii Europejskiej.

Tagi: Policja
Źródło: motoryzacja.interia.pl

reklama
Punkta.pl – porównywarka OC
Kontakt z nami