Punkta.pl – porównywarka OC
Wiadomości z tagiem Prawo jazdy  RSS
Junak XDV 125 2024. Test crossovera na prawo jazdy kategorii B [GALERIA ZDJĘĆ]

10.06.2024 14:39

Rośnie liczba marek, które mają w swojej ofercie maksi skutery umożliwiające wjazd w lekki teren. Choć nie są to konstrukcje tak ekstremalne, jak X-ADV 750, to widać, że jest zapotrzebowanie na tego typu maszyny. Dlatego do ich grona dołączył także Junak z modelem XDV 125 i większość producentów celuje właśnie w segment 125. Jak wiadomo, w Polsce do poruszania się motocyklem z silnikiem o pojemności 125 cm3 wystarczy mieć prawo jazdy kat. B co najmniej od 3 lat. Jak sprawdza się Junak XDV 125?

Źródło: www.scigacz.pl

Co robisz, kiedy masz podrobione prawko? 42-letni Ukrainiec poszedł do urzędu je wymienić na oryginalne. Nie udało się

29.05.2024 12:15

W Warszawie, w bielańskim urzędzie, obywatel Ukrainy próbował wymienić podrobione ukraińskie prawo jazdy na oryginalne polskie.

Źródło: www.scigacz.pl

Motocykle na miasto bez prawa jazdy na motocykl. Top #11 na kategorię B

17.05.2024 13:45

W pierwszym odruchu chciałem napisać o miejskich wojownikach, o motocyklach typu naked czy street fighter. Nie mógłbym jednak niektórych z niżej wymienionych propozycji umieścić w tej grupie z czystym sumieniem. Tych wszystkich, którzy oczekiwali tutaj zestawu skuterów, uspokajam - ta grupa jest tak liczna, że zasługuje na osobny artykuł i ja go napiszę. Na razie jednak zerknijmy co na rok 2024 przygotowali nasi importerzy. Poniżej dziesięć najciekawszych propozycji, jeśli chodzi o ten segment. Starałem się

Źródło: www.scigacz.pl

Startuj z Dobrymi Nawykami. Cykl bezpłatnych wydarzeń Yamahy dla początkujących

08.05.2024 12:15

Seria szkoleń przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z jazdą na dwóch kółkach - początkujących, bądź mało doświadczonych kierowców. Zapraszamy osoby pełnoletnie z prawem jazdy kat. A1, A2 lub B. Wystarczy, że na miejscu okażesz swój dowód osobisty, prawo jazdy i wypełnisz formularz. To wszystko!

Źródło: www.scigacz.pl

Barton Coral - nowość na sezon 2024. Perfekcyjne połączenie wygody, stylu i ekonomii w skuterze klasy 125 dostępnym na samochodowe prawo jazdy

08.05.2024 10:02

Barton Coral to praktyczny wybór dla mieszkańców miast, którzy poszukują dobrego rozwiązania na codzienne przemieszczanie się i nie lubią tracić czasu na czekanie na przystankach komunikacji zbiorowej. Niezależnie od jego docelowego przeznaczenia - dojazdy z i do pracy, podróżowanie dla samej przyjemności jazdy, czy wykorzystanie go do transportu w firmie usługowej - ten zwinny, ekonomiczny i ładny skuter będzie wartościowym zamiennikiem samochodu. Bez problemu pokonasz nim zatłoczone ulice miasta, dojedzie

Źródło: www.scigacz.pl

Motocykle sportowe na samochodowe prawo jazdy, czyli jaki ścigacz na kategorię B?

05.05.2024 15:59

Niektórzy z was może pamiętają, że jeszcze w 2011 roku, odbywała się oficjalna seria wyścigowa klasie pojemnościowej 125cc. Zastąpiła ją w 2012 roku Moto 3 z motocyklami o pojemności 250cc. Nie przeszkodziło to jednak producentom w oferowaniu 125-tek z homologacją drogową. Z czystym sumieniem nie można nazwać ich sportowymi, bo są przecież ograniczane do mocy 15 KM. Jednakże dają użytkownikom możliwość identyfikowania się z zawodnikami serii wyścigowych. Któż nie chciałby tak wymiatać na torze, jak Frances

Źródło: www.scigacz.pl

Najlepsze motocykle i skutery na "samochodowe" prawo jazdy

25.04.2024 11:47

Prawo jazdy kat. B pozwala na poruszanie się skuterami i motocyklami z silnikiem do 125 cm3 – jeśli tylko mamy je przez minimum 3 lata. Takie maszyny zdobywają coraz większą popularność. Oto modele, którymi warto się zainteresować.

Źródło: moto.wp.pl

Utrata prawa jazdy a odpisy amortyzacyjne od auta

22.04.2024 10:26

Maciej Krotoski, adwokat, partner zarządzający, M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni: Pojawiające się wątpliwości, czy wskutek utraty prawa jazdy nadal będzie można zaliczyć do kosztów odpisy amortyzacyjne od samochodu będącego środkiem trwałym, zostały w interpretacji poniekąd rozwiane. Co do zasady, przedsiębiorca powinien zatem móc korzystnie rozliczać wydatki związane z użytkowaniem pojazdu, mimo utraty lub zatrzymania prawa jazdy.

Źródło: www.samar.pl

5 lat więzienia i 15 lat bez prawa jazdy! Co zrobił ten motocyklista?

11.04.2024 21:23

Zaczęło się całkiem niewinnie. Potem, w pewnym momencie motocyklistę jakby opętał demon. Zaczął uciekać przed policją. Zatrzymany nie był w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił. Konsekwencje ucieczki przed dolnośląską policją mogą być dla niego bardzo poważne.

Źródło: www.scigacz.pl

Opłata za dowód rejestracyjny, prawo jazdy i inne dokumenty musi wzrosnąć. Samorządy wyznaczyły termin

10.04.2024 7:47

W marcu pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że samorządy chcą podniesienia opłat za wydawanie dokumentów związanych z uprawnieniami do kierowania pojazdami oraz z samymi pojazdami. Chodzi m.in. o prawa jazdy, dowody rejestracyjne i tablice. Teraz przedstawiono oczekiwany termin zaproponowania zmian.

Źródło: www.scigacz.pl

reklama
Punkta.pl – porównywarka OC
Kontakt z nami