Wiadomości z tagiem Prawo jazdy  RSS
Lamborghini jako samochód do nauki jazdy. Ten widok wywołał burzę

31.05.2023 17:30


Pamiętacie jakim samochodem zdawaliście prawo jazdy? Może był to popularny pod koniec lat 90. Fiat Uno? A może Chevrolet Aveo, który królował w ogólnopolskich WORD-ach kilkanaście lat później? Niezależnie od waszej odpowiedzi i tak nie pobijecie pewnego nastolatka z Australii, który naukę jazdy rozpoczął od 750-konnego Lamborghini.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Masz prawo jazdy kat. B? Będziesz mógł jeździć czołgiem. Ustawa już w drodze

26.05.2023 11:49


Estonia szykuje nowe przepisy, które obniżą wymagania dotyczące kierowania pojazdami bojowymi kategorii LMT – chodzi tu w szczególności o lekkie czołgi i opancerzone wozy piechoty. Zgodnie ze złożonym właśnie projektem ustawy, do kierowania takimi pojazdami już wkrótce ma wystarczyć zwykłe prawo jazdy kategorii B.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Hamowanie na zielonym i kolizja. „Wszyscy mogą mieć pretensje do siebie” (wideo)

25.05.2023 16:11

Hamowanie na zielonym i kolizja
Ten materiał powinien być obowiązkowo przedstawiany na kursach na prawo jazdy. Pokazuje bowiem, do czego prowadzą teoretycznie błahe poczynania na drodze. Teoretycznie, pierwszym niepokojącym elementem całej historii było hamowanie na zielonym świetle. Kobieta prowadząca Fiata nagle wytraciła prędkość, gdy dostrzegła rowerzystów przez przejściem dla pieszych. Jak interpretować to zachowanie? Należy na nie patrzeć w odniesieniu […]

Źródło: namasce.pl

Sąd ogłosił karę dla motocyklisty za śmiertelne potrącenie pieszego. Czy nie za niska?

20.05.2023 11:05

Kiedyś było tak, że jazda dużym motocyklem bez prawa jazdy kategorii A była traktowana jako swego rodzaju dodatkowy dreszczyk emocji. Wielu młodych ludzi tak odbywało swoją pierwszą jazdę prawdziwym motocyklem. Niestety wciąż zdarzają się tacy ryzykanci. A kara może być niezwykle surowa.

Źródło: www.scigacz.pl

Prawo jazdy na ciężarówkę — Najważniejsze informacje

19.05.2023 14:14


Rynek pracy daje wiele możliwości zatrudnienia, także dla kierowców ciężarówek. Nierzadko można natrafić na ciekawe ogłoszenia dotyczące kierowców ciężarówek. Praca tego typu jest stosunkowo pożądaną w naszym kraju, lecz warto wiedzieć, jakie wymagania należy spełniać, aby móc zostać kierowcą ciężarówki i jak zdobyć prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Jeżeli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj poradnik, …

Źródło: www.moto3m.pl

Barton Stratos. Nowość w kategorii motocyklowych neoklasyków. Opis, zdjęcia, dane techniczne

17.05.2023 12:09

Do tegorocznej oferty maszyn 125 cm3 marki Barton Motors dołączył motocykl z modnego segmentu neoklasyków - Stratos. To duża niespodzianka i smaczny kąsek dla posiadaczy samochodowego prawa jazdy zainteresowanych przesiadką na własny jednoślad. Nowy model bardzo udanie łączy klasyczną formę z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Źródło: www.scigacz.pl

Royal Enfield Super Meteor 650 - test motocykla. Cruiser z charakterem na kat. A2

16.05.2023 15:18

Marka Royal Enfield ma bogatą i ciekawą historię. To właśnie do swojej historii sięgnęła, przywołując nazwę Super Meteor, która wcześniej odnosiła się do motocykla dość rewolucyjnego ze względu na swój silnik. Obecnie Super Meteor to cruiser, którym mogą się poruszać również osoby mające prawo jazdy kat. A2. Czy faktycznie jest taki super? Miałem okazję to sprawdzić.

Źródło: www.scigacz.pl

Potrąciła rowerzystę i odjechała. „Tłumaczyła, że miała zielone” (wideo)

15.05.2023 17:48

Potrąciła rowerzystę i odjechała
Patrząc na takie zdarzenia nietrudno odnieść wrażenie, że kursy na prawo jazdy są na słabym poziomie, a egzaminy – zdecydowanie za łatwe. Lekkomyślność tej kobiety zasługuje na pogardę i bardzo surową karę. Nie ma wątpliwości, że sprawa trafi do sądu. Kierująca potrąciła rowerzystę i postanowiła odjechać z miejsca zdarzenia. Okoliczności nie pozwalają na znalezienie jakichkolwiek […]

Źródło: namasce.pl

Kierowcy masowo tracą prawa jazdy. Tak źle jeszcze nie było, ale ma być lepiej

15.05.2023 9:34

Nowy taryfikator mandatów i nowe zasady kasowania punktów karnych sprawiły, że w lawinowym tempie rośnie liczba kierowców, którzy tracą prawo jazdy. Złośliwi powiedzą, że takie osoby same są sobie winne. Dane pokazują jednak, że tak źle nie było, nawet kiedy zaczęto zatrzymywać uprawnienia za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Źródło: www.scigacz.pl

Alarmujące dane policji. Coraz więcej Polaków traci prawo jazdy. Będzie rekord

14.05.2023 9:31


Ostatnia nowelizacja taryfikatora mandatów przyniosła jeden bardzo niepokojący skutek. Coraz więcej polskich kierowców traci prawo jazdy. Tak źle jeszcze nie było.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

reklama
Kontakt z nami