Wiadomości z tagiem Alfa Romeo  RSS
Dodatkowe miliony dolarów dla ekipy Kubicy. "To zrobi różnicę"

26.11.2022 7:24

Alfa Romeo zajęła szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1 sezonu 2022, minimalnie pokonując Aston Martina. Dzięki temu zespół zgarnie dodatkowe 11-12 mln dolarów premii. - To gwarantuje nam udaną zimę - powiedział Frederic Vasseur.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Robert Kubica o swojej roli w F1. "Inaczej nie chcę tu być"

25.11.2022 10:31

- Jest możliwość, że to był mój ostatni weekend w F1 - mówi Robert Kubica, który uważa, że wciąż może być przydatny jakiejkolwiek ekipie. W razie braku ciekawej oferty z Alfy Romeo, Polak nie wyklucza związania się z innym zespołem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nowy rezerwowy Alfy Romeo podjął decyzję. Zespół ważniejszy od rodziny

24.11.2022 15:49

Theo Pourchaire w sezonie 2023 ma pełnić obowiązki głównego rezerwowego Alfy Romeo, być może całkowicie zastępując w tej roli Roberta Kubicę. 19-letni Francuz właśnie podjął decyzję, która ma pomóc mu w pracy z ekipą z Hinwil.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wyprzedzał na zakazie i dachował. To były ostatnie chwile jego życia

24.11.2022 10:20


Kierowca Alfy Romeo pomimo ustawionych znaków, zdecydował się wyprzedzić inne pojazdy na łuku drogi. Niestety, ta decyzja miała dla niego tragiczne skutki.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Tym razem bez Kubicy. Ferrari udanie rozpoczęło posezonowe testy F1

22.11.2022 11:21

Tym razem Robert Kubica nie otrzymał zaproszenia do wzięcia udziału w posezonowych testach F1 w Abu Zabi. Alfa Romeo postawiła na Valtteriego Bottasa i Theo Pourchaire'a. Najlepszy czas w porannej sesji uzyskał Charles Leclerc.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Alfa Romeo Giulia GTA kontra BMW M4 CSL. Włoski sedan czy niemieckie coupe? (wideo)

21.11.2022 15:38

Alfa Romeo Giulia GTA vs BMW M4 CSL
Oto pojedynek, który będzie emocjonował każdego fana motoryzacji. Tych samochodów nie kupują pragmatycy, tylko fani czterech kółek, którzy cenią świetne osiągi i spalinowe układy napędowe. Alfa Romeo Giulia GTA to oczywiście najbardziej wyczynowe wydanie włoskiego sedana. Z kolei BMW M4 CSL jest topową konfiguracją niemieckiego coupe. Wbrew pozorom, parametry techniczne tych aut wyglądają bardzo podobnie. […]

Źródło: namasce.pl

Alfa Romeo mogła stracić miliony dolarów. Celowo przeszkadzała rywalowi

21.11.2022 9:15

Alfa Romeo i Aston Martin walczyły o szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów F1. Ostatecznie obie ekipy zakończyły sezon z 55 punktami, ale wyżej znalazła się ekipa Roberta Kubicy. Gdyby stało się inaczej, straty byłyby ogromne.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Alfa Romeo bardzo zadowolona z P6 w konstruktorce

20.11.2022 18:38

Kierowcy Alfy Romeo nie przejechali dziś dziś zbyt dobrego wyścigu. Mimo niskich pozycji i braku punktów, udało im się utrzymać szóste miejsce w klasyfikacji zespołowej. Bottas i Zhou z optymizmem patrzą na nadchodzący sezon.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Aston Martin z podwójnym finiszem w punktach, lecz bez awansu w klasyfikacji

20.11.2022 18:26

Wyścig w Abu Zabi był ostatnim Grand Prix wielkiego mistrza, Sebastiana Vettela. Mimo punktowanych pozycji, kierowcom Astona Martina nie udało sie awansować nad Alfę Romeo w klasyfikacji konstruktorów.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Alfa Romeo rozczarowała w ostatniej czasówce sezonu

19.11.2022 18:00

Ekipa z Hinwil nie powetowała sobie słabego występu z kwalifikacji w Brazylii i podobnie spisała się w Abu Zabi. Tym razem jeden z jej kierowców przebrnął chociaż przez sesję Q1, czego dokonał Zhou Guanyu. Valtteri Bottas zaś piąty raz w tym sezonie zatrzymał się już na tym etapie, plasując się tylko przed kierowcami Williamsa.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

reklama
Kontakt z nami