Wiadomości z tagiem Aro  RSS
Fiskus uszczelnia pobór akcyzy od aut

17.09.2019 16:54

Rząd chce wyeliminować proceder polegający na sprowadzaniu z UE aut osobowych i rejestrowaniu ich jako samochody ciężarowe w celu uniknięcia płacenia akcyzy. Proponowanych zmian jest jednak więcej.

Tagi: Aro
Źródło: www.samar.pl

Rozbudowa systemu CANARD w Polsce

17.09.2019 12:07

Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi już pracę w ramach planów rozbudowy oraz unowocześnienia systemu fotoradarowego na polskich drogach.

Tagi: Aro
Źródło: www.samar.pl

50 lat rewolucyjnego systemu ABS

17.09.2019 8:16


50 lat temu podczas międzynarodowych targów IAA we Frankfurcie nad Menem miało miejsce historyczne wydarzenie. Firma ITT-Teves, należąca obecnie do Continental, zaprezentowała przełomową technologię – pierwszy system ABS o nazwie MK I. Opracowanie tego rozwiązania dało początek innowacjom, które mają wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa jazdy.

Tagi: Aro
Źródło: www.unigum.pl

Russell nie może doczekać się GP Singapuru

16.09.2019 18:51

W oficjalnej zapowiedzi Grand Prix Singapuru, opublikowanej przez Williamsa, George Russell deklarował, że cieszy się z udziału w nocnym wyścigu.

Tagi: Aro
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Ferrari dalej będzie produkować swoje silniki V12!

16.09.2019 13:41

Silniki V12 Ferrari są na celowniku Komisji Europejskiej, która poprzez Parlament i Radę Europejską, wprowadza coraz ostrzejsze normy emisji spalin. Włoski koncern zamierza jednak tak rozwijać technologię układów napędowych, aby zachować swój sztandarowy produkt....

Tagi: Aro, Ferrari
Źródło: dailydriver.pl

Kokpit 3D do motocykla. Czy nowy system Bosch okaże się rewolucją?

16.09.2019 12:17

Trójwymiarowy kokpit do motocykla - nad takim projektem pracują inżynierowie firmy Bosch. Rozwiązanie może okazać się przełomem w technologiach do jednośladów.

Tagi: Aro
Źródło: www.scigacz.pl

Gdy masz Camaro i chcesz je… zepsuć

16.09.2019 11:41


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Domorośli tunerzy biorą się zazwyczaj za stare auta, o stosunkowo niewielkiej wartości. Zdarzają się jednak przykre wyjątki od tej reguły. Ofiarą ludzkiej wyobraźni stał się nawet Chevrolet Camaro w najnowszej odsłonie. Popularny muscle car został zmodyfikowany w taki sposób, że trudno tu znaleźć jakikolwiek sens. Wydaje się jednak, że głównymi inspiracjami były takie filmy, jak Fast and Furious oraz Mad Max – z naciskiem na ten drugi. [...]

Tagi: Aro, Chevrolet
Źródło: namasce.pl

Skoda Karoq Scout – crossover nie tylko do miasta?

16.09.2019 11:24


Crossovery dzielnie radzą sobie z krawężnikami w miastach. Pokonują też nierówności na drogach, wygodnie się nimi jeździ za sprawą wysokiej pozycji za kierownicą. Co jednak, gdy będziemy chcieli zjechać nimi z asfaltu? W końcu crossover to taka prawie terenówka! Może nie zawsze, bo większość z nich oferuje napęd tylko na przód, prześwit wcale nie jest wysoki i z terenem takie auto ma tyle wspólnego, co nic. Trochę inaczej wygląda sprawa bohatera tego testu. Skoda Karoq Scout ma napęd na cztery koła oraz tryb off-road, który wspomaga nas w jeździe na bezdrożach.

Tagi: Aro, Skoda
Źródło: moto-testy.pl

Więcej motocykli to mniej zanieczyszczeń! Ważny raport francuskich naukowców

16.09.2019 11:00

Więcej motocykli na drogach to mniej korków, a zatem i mniej zanieczyszczeń - takie dane płyną z raportu francuskiej Narodowej Agencji ds. Żywności, Środowiska oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Tagi: Aro
Źródło: www.scigacz.pl

reklama
Kontakt z nami