Wiadomości z tagiem Volkswagen  RSS
Były zakład Volkswagena szuka partnera. Z fabryki wyjadą chińskie auta?

05.12.2023 19:50


Obecni właściciele należącego dotychczas do Volkswagena zakładu w Kałudze mają problem ze znalezieniem partnera do wznowienia produkcji. Teraz okazuje się, że w zakładzie w ramach testów montowane mają być auta chińskiego producenta. O długotrwałej współpracy, przynajmniej póki co, nie ma jednak mowy.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Do Polski trafi produkcja Volkswagena Golfa

04.12.2023 14:15

Od 2027 roku w poznańskich zakładach Volkswagena będą produkowane "nadwyżki produkcyjne” Volkswagena Golfa, jednej z największych ikon światowej motoryzacji.

Źródło: www.samar.pl

Byśkiniewicz: Robiłem co mogłem

04.12.2023 12:05

Druga najlepsza tegoroczna załoga RSMP starała się w jak najlepszy sposób zaprezentować na siedmiu dziennych odcinkach specjalnych oraz na wieczornym Kryterium Asów na Karowej. Reprezentanci Tvn Turbo Rally Team w warszawskich zawodach wystartowali nowym dla siebie samochodzie Volkswagenie Polo Gti R5, kończąc Rajd Barbórka na dziewiątym miejscu.Podczas kulminacyjnej części na ulicy ...

Źródło: pl.motorsport.com

Sensacja! Volkswagen Golf będzie produkowany w Polsce

03.12.2023 15:36

Volkswagen Golf z Polski
Niemiecki koncern podjął bardzo ciekawą decyzję – korzystną dla Polski. Zyskają na tym zarówno poznańscy pracownicy, jak i cała gospodarka. To nie jest żart. Volkswagen Golf doczeka się polskiej produkcji. To drugie miejsce w Europie, obok rodzimego Wolfsburga, gdzie kultowy kompakt będzie wytwarzany. Warto podkreślić, że zjeżdża jeszcze z taśm montażowych w Malezji, ale w […]

Źródło: namasce.pl

Bestsellerowy model Volkswagena będzie produkowany w Polsce

03.12.2023 11:07


Volkswagen Golf będzie produkowany w Polsce. Pierwsze egzemplarze tego modelu opuszczą zakład w Poznaniu w 2027 roku.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Nowa generacja Superb będzie produkowana w Bratysławie

01.12.2023 16:07


Zaledwie cztery tygodnie po światowej premierze, Škoda rozpoczęła produkcję czwartej generacji modelu Superb w fabryce marki Volkswagen w Bratysławie. Strategiczne przeniesienie montażu z zakładu w Kvasinach uwalnia nowe moce wytwórcze, które zostaną wykorzystane do budowy dodatkowych egzemplarzy Škody Octavia.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Używany Volkswagen Polo IV. Auta z dieslami wkrótce będą miały problem

01.12.2023 9:40


Volkswagen Polo czwartej generacji cieszył się sporą popularnością, wśród klientów decydujących się na auta segmentu B. Atutami modelu były m.in. właściwości jezdne czy szeroka gama silnikowa. A jak czwarte wcielenie Polo prezentuje się na rynku aut używanych?

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Byśkiniewicz: Jest radość z jazdy

30.11.2023 17:00

Wicemistrzowie Polski klasyfikacji generalnej RSMP 2023 przygotowali niespodziankę. Swoją etatową Skodę Fabię Rally2 Evo z APR Motorsport zamienili na Volkswagena Polo Gti R5 obsługiwane przez Rallytechnology.Dla Łukasza Byśkiniewicza Rajd Barbórka jest domową imprezą, w której nieprzerwanie startuje od 2010 roku z dużymi sukcesami. Kilka razy wygrał swoją klasę, stawał na podium ...

Źródło: pl.motorsport.com

Przychodzą do fabryki i nic nie robią. Dostają za to 2,2 tys. zł

30.11.2023 14:32


Nowy właściciel należącej wcześniej do Volkswagena fabryki ma problemy ze znalezieniem partnera, który mógłby wznowić produkcję w zakładzie. W efekcie pracownicy przychodzą do pracy i nic nie robią.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Krytyczna sytuacja w Volkswagenie. Szykują się duże zwolnienia

30.11.2023 9:44


Volkswagen szykuje się do zwolnień grupowych. Niska sprzedaż samochodów elektrycznych oraz rosnąca konkurencja ze strony marek chińskich i Tesli powodują, że niemiecki koncern przestał być konkurencyjny. W efekcie konieczne jest wprowadzenie programu oszczędnościowego, a to oznacza jedno - redukcję zatrudnienia.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

reklama
Kontakt z nami