Wiadomości z tagiem Fernando Alonso  RSS
Aston Martin powrócił na właściwe tory

09.06.2024 23:42

Brytyjska ekipa może zaliczyć kanadyjski weekend wyścigowy do udanych, biorąc pod uwagę jej ostatnie niepowodzenia. Przez całe zmagania jechała po pewne punkty, niezagrożona walką o najwyższe miejsca i atakami ze strony innych rywali. Zmodernizowane poprawki z Imoli przyniosły zatem zamierzony efekt, a według Fernando Alonso - zespół może optymistycznie oczekiwać zawodów w Hiszpanii.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Oba Astony awansowały do Q3

09.06.2024 0:52

Zespół Astona Martina w Kanadzie awansował obydwoma bolidami do Q3. Fernando Alonso był szósty, a Lance Stroll dziewiąty.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Aston Martin musiał uznać wyższość Alpine w Monako

26.05.2024 19:38

Fernando Alonso nie ma ostatnio najlepszego czasu. Po bardzo nieudanym weekendzie na Imoli, kolejna runda w Monako również nie poszła po myśli Hiszpana. Słaby występ w sobotniej czasówce przekreślił szanse kierowcy Aston Martina na dobry rezultat na ulicznym torze. Lance Stroll w trakcie wyścigu próbował jeszcze dogonić Pierre'a Gasly'ego, wykorzystał lukę na pit-stop, którą stworzył mu Alonso i chciał ruszyć w pogoń za Francuzem. Ostatecznie jednak, Kanadyjczyk przebił oponę i stracił szansę na uzyskanie 10. pozycji w niedzielnym wyścigu i dopisanie jednego punktu do swojego konta.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Alonso znowu nie wyszedł z Q1

25.05.2024 20:27

Aston Martin nie popisał się w kwalifikacjach na ulicach Monako. Fernando Alonso nie był w stanie pojechać dostatecznie dobrego okrążenia, żeby dostać się do Q2 - jutro ustawi się na szesnastym miejscu startowym. Lance Stroll zaprezentował się trochę lepiej - bowiem dostał się do drugiego segmentu czasówki - jednak jego czas okrążenia zagwarantował mu zaledwie czternaste miejsce na gridzie.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

#2 trening: Leclerc przed Hamiltonem i Alonso

24.05.2024 18:02

Bardzo intensywna druga sesja treningowa przed GP Monako padła łupem miejscowego bohatera, Charlesa Leclerca. Monakijczyk w każdej jej fazie miał przewagę nad resztą stawki. Ostatecznie najbliżej jego wyniku byli Lewis Hamilton i Fernando Alonso, którzy znakomicie czują się na ulicach Księstwa.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Stroll z dwoma punktami, Alosno nie był w stanie przebić się przez stawkę

19.05.2024 18:08

Aston Martin nie pokazał się w najlepszy sposób podczas wyścig na Imoli. Fernando Alonso po starcie z alei serwisowej dojechał na metę jako ostatni klasyfikowany kierowca. Honor Astona uratował Lance Stroll, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Aston Martin poniżej oczekiwań mimo dużego pakietu poprawek

18.05.2024 18:44

Zespół Astona Martina mimo pokaźnego pakietu poprawek w kwalifikacjach na Imoli spisał się poniżej oczekiwań. Lance Stroll był dopiero 13. Tym razem jednak negatywnie zaskoczył Fernando Alonso, który już w porannym treningu rozbił bolid. Mimo iż jego mechanicy zdołali wypuścić go w na kwalifikacje, ten nie zdołał awansować nawet do Q2, zmagając się z kolejnymi problemami.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Coronel: Alonso ma rację, zwracając uwagę na niespójne decyzje sędziów

12.05.2024 9:58

Kwestia znaczenia narodowości podczas podejmowania przez sędziów zawodów decyzji wywołała niemałe poruszenie w Miami. Fernando Alonso po wyścigu sprinterskim stwierdził, że sędziowie na pewno nie nałożą kary na Lewisa Hamiltona gdyż "nie jest on Hiszpanem".

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Aston Martin zakończył bezbarwny weekend z dwoma punktami

06.05.2024 1:36

Ekipa z Silverstone wyjeżdża z Miami z dwoma oczkami, co zważywszy na jej tempo na przestrzeni całego weekendu, należy uznać za sukces. Nie było ono bowiem zbyt dobre, czego najlepszym przykładem były trudności Fernando Alonso z wyprzedzeniem Estebana Ocona. Lance Stroll po raz kolejny błąkał się natomiast w dolnych rejonach stawki.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Sędziowie odrzucili wniosek Astona o rewizję kary Alonso z Chin

05.05.2024 21:31

Brytyjska stajnia nie przekonała arbitrów do ponownego dochodzenia ws. sankcji Fernando Alonso otrzymanej w Chinach. Była ona związana z odważnym atakiem na Carlosa Sainza w tamtejszym sprincie.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

reklama
Kontakt z nami