Wiadomości z tagiem WRC  RSS
Fiesta ma potencjał

27.03.2023 15:51

Fourmaux po mało udanym sezonie w hybrydowej Pumie Rally1 wrócił do samochodu grupy Rally2 i realizuje program w WRC 2, łącząc go z brytyjskim czempionatem.
Wspólnie z Alexandre’em Corią tegoroczne występy na scenie mistrzostw świata Francuz rozpoczął do styczniowego Rajdu Monte Carlo. Na krętych, asfaltowych oesach Alp Nadmorskich nie był jednak w stanie nadążyć za rywalami ...

Tagi: WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Grzyb i Parys na podium

26.03.2023 12:23

Rally Slovakia Ring już tradycyjnie otworzył zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. W jednodniowej imprezie rozegranej minionej soboty ścigano się na sześciu odcinkach specjalnych. Łączny dystans prób sportowych wynosił niespełna 67 kilometrów.
Rajd wygrali Jaroslav Melicharek i Erik Melicharek zasiadający w Fordzie Fiesta WRC.
Drugie miejsce zajął broniący tytułu ...

Tagi: Aro, Ford, Kia, Mini, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Zadowolenie u Solberga

25.03.2023 21:05

Solberg po zakończeniu sezonu 2022 stracił miejsce w fabrycznej ekipie Hyundaia i możliwość występów autem Rally1. Nie udało się porozumieć z M-Sportem w sprawie programu za kierownicą hybrydowej Pumy i syn Pettera - mistrza świata z 2003 roku - postanowił zrobić krok wstecz i rywalizuje w tym sezonie w WRC 2.
21-latek postawił na Skodę Fabia RS Rally2 i stajnię Toksport. Razem ...

Tagi: Hyundai, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Galeria zdjęć: Kajetanowicz i Szczepaniak w Meksyku

22.03.2023 15:07

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli szósty sezon swojej współpracy na szczeblu światowego czempionatu. Każdy z czterech minionych kończyli na podium w kategorii WRC 2 lub WRC 3.
Tegoroczny program duet Orlen Rally Team zainaugurował Rajdem Meksyku. Na szutrowych oesach stanu Guanajuato Kajetanowicz i Szczepaniak zajęli czwarte miejsce w WRC 2 oraz byli pierwsi w WRC 2 ...

Źródło: pl.motorsport.com

Zwycięstwo dla przyjaciela

22.03.2023 11:31

Realizujący w tym roku częściowy program w WRC: Sebastien Ogier i Vincent Landais po zwycięstwie w Rajdzie Monte Carlo pojawili się również w Meksyku. Francuski duet Toyoty wygrał szutrowe otwarcie sezonu, a dla kierowcy był to już siódmy triumf w stanie Guanajuato.
W rozmowie z reporterami na mecie finałowej próby Ogier dodał, że rekordowe zwycięstwo dedykuje zmarłemu ...

Źródło: pl.motorsport.com

Rovanpera zrobił co mógł

21.03.2023 15:15

Kalle Rovanpera jest umiarkowanie zadowolony ze startu w Rajdzie Meksyku, ale wskazuje, że czwarte miejsce które zajął z Jonne Halttunenem było najlepszym możliwym wynikiem w pierwszej szutrowej imprezie w tym roku.
Reprezentanci Toyoty oprócz punktów za czwartą lokatę zgarnęli też dodatkowe dwa oczka na Power Stage zamykającym trzecią rundę WRC 2023.
- W zasadzie nie ...

Tagi: Toyota, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Kajetanowicz: Chcieliśmy więcej

21.03.2023 11:55

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli szósty sezon swojej współpracy na szczeblu światowego czempionatu. Każdy z czterech minionych kończyli na podium w kategorii WRC 2 lub WRC 3.
Tegoroczny program duet Orlen Rally Team zainaugurował Rajdem Meksyku. Po miejskich superoesach Kajetanowicz i Szczepaniak widnieli na trzeciej pozycji w WRC 2. Na szutrowych odcinkach stanu ...

Źródło: pl.motorsport.com

Hyundai wskazał Breena

21.03.2023 10:59

Rajd Chorwacji stanowi czwartą odsłonę WRC 2023. Zawody odbędą się w dniach 20-23 kwietnia. Uczestnicy imprezy zmierzą się z dwudziestoma asfaltowymi odcinkami specjalnymi.
Fabryczny zespół Hyundaia przystąpi do wydarzenia z bazą w Zagrzebiu ze stałymi w składzie - Thierrym Neuville’em i Martijnem Wydaghe’em, aktualnymi wiceliderami mistrzostw oraz z Esapekką Lappim i Janne ...

Tagi: Hyundai, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Tanak nie zgrał się z Pumą

21.03.2023 9:59

Ott Tanak ma za sobą burzliwy rajd, który ostatecznie zakończył na dziewiątej pozycji odrabiając duże straty poniesione na pierwszym etapie, gdy w jego Fordze Puma Rally1 doszło do awarii turbo. Sięgnął też jeszcze po cztery dodatkowe punkty za drugie miejsce na Power Stage.
Tanak, pilotowany przez Martina Jarveoję, rozpoczął meksykańską rundę WRC wygrywając dwa czwartkowe ...

Tagi: Ford, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Idealny początek Greensmitha

20.03.2023 13:40

Po trzech pełnych sezonach spędzonych w samochodach królewskiej klasy WRC/Rally1 Greensmith postanowił zbudować program w aucie Rally2. Brytyjczyk wrócił do rozgrywek WRC 2, a pierwszy start zaliczył w miniony weekend w Meksyku.
Brytyjsko-szwedzki duet objął prowadzenie po szóstym odcinku specjalnym i do samego końca rywalizacji mógł kontrolować sytuację, wygrywając po drodze ...

Tagi: Mini, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

reklama
Kontakt z nami