Wiadomości z tagiem Kia  RSS
Wystrzelił w powietrze jak z procy. Wystarczył kawał gumy

27.03.2023 16:00


Na drodze, jak w życiu - nie każdy scenariusz można przewidzieć. Najlepszym tego dowodem jest ten potworny wypadek. Bogu ducha winien crossover, został zaatakowany przez rozpędzoną oponę. Gdy doszło do kontaktu, Kia Soul wystrzelił w powietrze jak z procy. Cały incydent zarejestrowały kamery pokładowe Tesli, która dzielnie ominęła wszystkie przeszkody.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Przetarg na węzeł na Zakopiance. GDDKiA mówi o nowym układzie

27.03.2023 9:19


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i przebudowę układu drogowego na DK7 w Libertowie. W ramach inwestycji powstanie m.in. tunel pod zakopianką i trzy kładki dla pieszych. Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie przepustowości trasy.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Grzyb i Parys na podium

26.03.2023 12:23

Rally Slovakia Ring już tradycyjnie otworzył zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. W jednodniowej imprezie rozegranej minionej soboty ścigano się na sześciu odcinkach specjalnych. Łączny dystans prób sportowych wynosił niespełna 67 kilometrów.
Rajd wygrali Jaroslav Melicharek i Erik Melicharek zasiadający w Fordzie Fiesta WRC.
Drugie miejsce zajął broniący tytułu ...

Tagi: Aro, Ford, Kia, Mini, WRC
Źródło: pl.motorsport.com

Ruszyły prace na dwóch nowych obwodnicach. GDDKiA podała, kiedy będą gotowe

23.03.2023 15:50


Do mapy miast posiadających nowe obwodnice wkrótce dołączą Strzelce Krajeńskie, a także Żodyń. W pierwszym przypadku wbito już symbolicznie pierwszą łopatę i prace ruszyły. W drugim wojewoda wydał zgodę na rozpoczęcie prac.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Kia EV5 Concept. Kompaktowy SUV o napędzie elektrycznym

21.03.2023 13:25


​Kia przymierza się do poszerzenia oferty samochodów elektrycznych o dwa SUV-y: dużego, siedmiomiejscowego EV9 oraz kompaktowego EV5.

Tagi: Kia
Źródło: motoryzacja.interia.pl

KIA Sportage PHEV w teście łosia. Łatwo nie było, baterie swoje ważą

20.03.2023 14:42

KIA Sportage PHEV w teście łosia
SUV-y nie zostały stworzone do dynamicznych zmian toru jazdy, ponieważ ich nadwozie nie współgra z prawami fizyki. Duże nadwozie, taki też skok zawieszenia oraz wysoko umieszczony środek ciężkości nie sprzyjają gwałtownym manewrom. Owszem, niektóre usportowione SUV-y są obniżane i utwardzane (co jest kompletnie bez sensu), ale te konwencjonalne nie mają za wiele wspólnego z torami […]

Źródło: namasce.pl

Kia – nowa marka w ofercie Grupy Plichta

16.03.2023 11:53


Pomorski gigant motoryzacyjny – Grupa Plichta, posiadająca już ponad 30 salonów i reprezentująca kilkunastu producentów, wzbogaciła się o kolejną markę. W wyniku transakcji przejęcia, Grupa stała się dealerem Kia w Olsztynie.  Salon, wcześniej należący także do trójmiejskiego dealera – JD Kulej, znajduje się przy ulicy Lubelskiej 40. Jest to pierwszy obiekt tej marki, który wszedł …

Tagi: Kia, Dealer, Olej
Źródło: www.moto3m.pl

KIA EV9 oficjalnie. Ogromny SUV o imponującym designie

15.03.2023 16:22

KIA EV9
Południowokoreańska marka rozwija się w błyskawicznym tempie. Kolejnym tego dowodem jest jej sprintersko rosnąca gama pojazdów elektrycznych. Kolejnym reprezentantem tego gatunku jest KIA EV9. To flagowy SUV z napędem na prąd. Auto było zapowiadane od kilku miesięcy. Nie wszyscy spodziewali się jednak tak odważnego projektu – szczególnie pod względem stylistycznym. Nowy samochód azjatyckiego producenta wygląda […]

Tagi: Kia, MG, Olej
Źródło: namasce.pl

Kolejny krok ku budowie nowego odcinka drogi S12

15.03.2023 15:15


​GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S12 między Dorohuczą a Chełmem.

Tagi: Kia, GDDKiA, Olej
Źródło: motoryzacja.interia.pl

Kia zaprezentowała model EV9

15.03.2023 9:51


Kia Corporation zaprezentowała EV9 – flagowego SUV-a z napędem elektrycznym i z trzema rzędami siedzeń, który łączy odważną stylistykę z wyrafinowaną elegancją. EV9 jest kluczowym krokiem na drodze firmy, która zamierza stać się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Tagi: Kia
Źródło: moto-przestrzen.pl

reklama
Kontakt z nami