Rally Cross  RSS
Ogier wygrywa Rajd Turcji, Kajetanowicz triumfuje w WRC 2


Sébastien Ogier odniósł pierwsze od Meksyku zwycięstwo, stając na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Turcji. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega z Citroëna Esapekka Lappi, a trzecią lokatę wywalczył Andreas Mikkelsen. W kategorii WRC 2 po wygraną sięgnął z kolei Kajetan Kajetanowicz, który jednak zaliczył pechową końcówkę ze względu na urwaną półoś z przodu swojej Škody, lecz mimo to był w stanie dojechać do mety rajdu.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Ogier tuż przed Lappim w Rajdzie Turcji, Kajetanowicz pozostaje liderem WRC 2


Sébastien Ogier objął prowadzenie w Rajdzie Turcji, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę z Citroëna Esapekkę Lappiego o zaledwie 0,2 sekundy. Z kolei w kategorii WRC 2 na pierwszym miejscu pozostał Kajetan Kajetanowicz, który utrzymał sporą przewagę nad resztą stawki.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Lappi na prowadzeniu w Rajdzie Turcji, Kajetanowicz liderem WRC 2


Esapekka Lappi znajduje się na pierwszym miejscu po piątkowej części rywalizacji w Rajdzie Turcji, zaś za swoimi plecami ma zespołowego kolegę Sébastiena Ogiera oraz Thierry’ego Neuville’a. Z kolei w kategorii WRC 2 sporą przewagę nad resztą stawki posiada Kajetan Kajetanowicz.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Meeke najszybszy na shakedownie Rajdu Turcji

#zrodlo

Kris Meeke uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed 11. rundą tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Turcji.

Tagi: WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak wygrywa w Rajdzie Niemiec, trzy Toyoty na podium (aktualizacja)


Ott Tänak odniósł pewne zwycięstwo w Rajdzie Niemiec i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji kierowców tegorocznego sezonu WRC. Pozostałe miejsca na podium również zajęli kierowcy Toyoty – Kris Meeke oraz Jari-Matti Latvala.

Tagi: Toyota, WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak powiększa prowadzenie w Rajdzie Niemiec, pech Neuville’a i Ogiera

#zrodlo

Ott Tänak utrzymał pozycję lidera Rajdu Niemiec i powiększył przewagę nad resztą stawki, wykorzystując również pech jego rywali w walce o tytuł Thierry’ego Neuville’a oraz Sébastiena Ogiera, którzy doznali przebicia opony w swoich samochodach na słynnym odcinku Panzerplatte.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak broni się przed Neuvillem w Rajdzie Niemiec


Ott Tänak znajduje się na pozycji lidera po piątkowej części zmagań w Rajdzie Niemiec, lecz jego przewaga nad drugim Thierrym Neuvillem wynosi mniej niż 3 sekundy.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Ogier na czele shakedownu Rajdu Niemiec


Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed zbliżającym się Rajdem Niemiec, pokonując minimalnie Otta Tänaka.’

Tagi: Mini
Źródło: swiatwyscigow.pl

Tidemand powróci do WRC na Rajd Turcji


Pontus Tidemand będzie miał okazję do jazdy samochodem Ford Fiesta WRC podczas Rajdu Turcji, który odbędzie się za miesiąc.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Greensmith zastąpi Evansa w Rajdzie Niemiec

#zrodlo

M-Sport potwierdził, że Gus Greensmith pojedzie w miejsce wciąż kontuzjowanego Elfyna Evansa, który dochodzi do siebie po urazie pleców odniesionego w Rajdzie Estonii.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak wygrywa Rajd Finlandii


Ott Tänak odniósł pewne zwycięstwo w Rajdzie Finlandii i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji kierowców. Drugie miejsce zajął Esapekka Lappi, a na najniższym stopniu podium stanął Jari-Matti Latvala.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak nowym liderem Rajdu Finlandii


Ott Tänak objął prowadzenie podczas sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Finlandii i przed niedzielą ma kilkanaście sekund przewagi nad resztą stawki.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Latvala na prowadzeniu w Rajdzie Finlandii


Jari-Matti Latvala znajduje się na pozycji lidera po piątkowej części rywalizacji w Rajdzie Finlandii. Przewaga Fina jest jednak marginalna – co więcej, czołową czwórkę dzieli zaledwie 2,6 sekundy.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak najszybszy na shakedownie Rajdu Finlandii

#zrodlo

Ott Tänak uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Finlandii.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Ogier zakończy karierę pod koniec przyszłego roku

#zrodlo

Sébastien Ogier potwierdził, że swoją karierę w Rajdowych Mistrzostwach Świata zakończy po przyszłym sezonie.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Paddon jednak nie wystartuje w Rajdzie Finlandii


Hayden Paddon nie pojawi się na starcie zbliżającego się Rajdu Finlandii z powodu zbyt dużych uszkodzeń samochodu po wypadku, do którego doszło podczas poniedziałkowych testów.

Tagi: Wypadek
Źródło: swiatwyscigow.pl

Paddon wystartuje w Finlandii w Fordzie Fiesta WRC

#zrodlo

Hayden Paddon powróci do WRC na Rajd Finlandii w przyszłym miesiącu, gdzie zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty WRC.

Tagi: Ford, WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Katsuta wystąpi w Toyocie w Niemczech i Hiszpanii


Kierowca programu Toyoty Takamoto Katsuta zaliczy swój debiut w czołowej klasie WRC podczas Rajdu Niemiec, a następnie wystąpi w Rajdzie Katalonii w barwach japońskiego producenta.

Tagi: Toyota, WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Breen wystąpi w barwach Hyundaia w Rajdzie Finlandii


Hyundai ogłosił, że Craig Breen będzie zespołowym kolegą Thierry’ego Neuville’a oraz Andreasa Mikkelsena podczas Rajdu Finlandii.

Tagi: Hyundai
Źródło: swiatwyscigow.pl

Sordo wygrywa Rajd Sardynii, ogromny pech Tänaka w końcówce


Dani Sordo okazał się być sensacyjnym zwycięzcą Rajdu Sardynii po tym, jak wspomaganie kierownicy w samochodzie dotychczasowego lidera Otta Tänaka odmówiło posłuszeństwa na ostatnim odcinku specjalnym. Dla Hiszpana jest to drugie zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na pechu Tänaka skorzystali także Teemu Suninen i Andreas Mikkelsen, którzy uzupełnili miejsca na podium.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak obejmuje prowadzenie w Rajdzie Sardynii

#zrodlo

Ott Tänak wygrał wszystkie dzisiejsze odcinki specjalne i wyprzedził dotychczasowego lidera Daniego Sordo podczas sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Sardynii i przed finałowym dniem ma ponad 20-sekundową przewagę nad Hiszpanem.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Samochody hybrydowe w WRC od 2022 roku

#zrodlo

FIA podczas posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych zatwierdziła, że od 2022 roku samochody czołowej klasy będą wyposażone w system hybrydowy.

Tagi: WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Sordo na prowadzeniu w Rajdzie Sardynii, błędy Ogiera i Latvali


Dani Sordo znajduje się na prowadzeniu po piątkowej części rywalizacji w Rajdzie Sardynii i ma ponad 10 sekund przewagi nad resztą stawki. Przedwcześnie udział w tej rundzie zakończyli Jari-Matti Latvala oraz Sébastien Ogier, którzy w wyniku błędów nie byli w stanie kontynuować jazdy.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak wygrywa Rajd Portugalii, błąd Meeke'a na Power Stage


Ott Tänak odniósł pewne zwycięstwo w Rajdzie Portugalii, sięgając po trzeci w tym sezonie i dziewiąty w karierze triumf w WRC. Drugie miejsce zajął Thierry Neuville, a na najniższym stopniu podium stanął Sébastien Ogier, który wykorzystał błąd Krisa Meeke'a na Power Stage.

Tagi: Triumph, WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak nadal na prowadzeniu w Rajdzie Portugalii mimo problemów


Ott Tänak utrzymał prowadzenie również podczas drugiego dnia Rajdu Portugalii, tracąc jednak sporo czasu pod koniec dzisiejszej części rywalizacji na skutek uszkodzenia zawieszenia w jego Toyocie.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak liderem Rajdu Portugalii


Ott Tänak znajduje się na prowadzeniu w Rajdzie Portugalii i ma kilkunastosekundową przewagę nad resztą stawki. Estończyk wykorzystał również problemy Hyundaia, które dotknęły Daniego Sordo oraz Sébastiena Loeba.

Tagi: Hyundai
Źródło: swiatwyscigow.pl

Neuville na czele shakedownu Rajdu Portugalii

#zrodlo

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Portugalii. Drugi czas wykręcił Kris Meeke, a trzeci był Teemu Suninen.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak dominuje w Rajdzie Chile


Ott Tänak w pewnym stylu dowiózł prowadzenie do mety i odniósł zwycięstwo w Rajdzie Chile, który w udanym stylu zadebiutował w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Drugie miejsce zajął Sébastien Ogier, który w końcówce rywalizacji odparł ataki ze strony swojego rodaka – Sébastiena Loeba.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak nadal na prowadzeniu w Rajdzie Chile, groźny wypadek Neuville’a


Ott Tänak utrzymał prowadzenie po sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Chile i przed finałowym dniem ma pół minuty przewagi nad resztą stawki. Potężny wypadek zaliczył Thierry Neuville, który wraz ze swoim pilotem Nicolasem Gilsoulem został zabrany do szpitala, jednak potwierdzono, że załoga Hyundaia wyszła z tej kraksy bez szwanku.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Tänak liderem Rajdu Chile

#zrodlo

Ott Tänak znajduje się na prowadzeniu po pierwszym dniu rywalizacji w nowej tegorocznej rundzie WRC – Rajdzie Chile. Estończyk był w stanie wypracować ponad 20 sekund przewagi nad resztą stawki.

Tagi: WRC
Źródło: swiatwyscigow.pl

reklama
Polecamy
Hansen o punkt przed Bakkerudem

Starszy syn Kennetha Hansena świętował na Bikernieki dziewiąte zwycięstwo w World RX, czwarte w tym sezonie. Niclas Grönholm zajął drugie miejsce w finale, mijając metę 2,2 sekundy za Peugeotem z numerem 21. Andreas Bakkerud ustąpił Grönholmowi o cztery dziesiąte. Poza podium znaleźli się Kevin Hansen, Timur Timerzjanow i Liam Doran.
W pierwszym półfinale Bakkerud pokonał ...

Tagi: Peugeot
Źródło: pl.motorsport.com

Timmy Hansen bisuje w Q4

Szwed wyprzedził Timo Scheidera o 0,192 sekundy. Kolejne miejsca w Q4 zajęli Bakkerud, Timerzjanow, Kevin Hansen i Szabó. Top 12 po kwalifikacjach utworzyli Bakkerud, Timmy Hansen, Baciuška, Kevin Hansen, Grönholm, Nitišs, Marklund, Szabó, Doran, Timerzjanow, Scheider i Baumanis.
W pierwszym wyścigu Timo Scheider nie miał problemów z trójką rywali - Oliverem Bennettem (+7,691) ...

Tagi: Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Q3 dla Timmy'ego Hansena, Bakkerud liderem

Starszy z braci Hansenów wyprzedził o 1,680 sekundy Reinisa Nitišsa. Za nimi znaleźli się w wynikach Guerlain Chicherit, Krisztián Szabó i nowy lider kwalifikacji, Andreas Bakkerud.
W pierwszym wyścigu Timmy Hansen ograł Guerlaina Chicherita o 1,863 sekundy. Pozostałe miejsca zajęli Robin Larsson (+3,406) i Oliver Bennett (+17,962).
Krisztián Szabó wygrał start w wyścigu 2 ...

Źródło: pl.motorsport.com

Q2 dla Grönholma

Grönholm zostawił za sobą Antona Marklunda (+0,225), Liama Dorana (+0,342), Rokasa Baciuškę (+0,647), Timura Timerzjanowa (+0,733) i Andreasa Bakkeruda (+1,179).
Kevin Hansen, siódmy w wynikach Q2, po kontakcie spadł na koniec stawki w wyścigu 1. Lider od startu, Anton Marklund pokonał Rokasa Baciuškę o 0,422 sekundy. Andreas Bakkerud (+0,954) po Joker Lapie wyjechał za Baciušką ...

Źródło: pl.motorsport.com

Litewska niespodzianka w Q1

19-latek wyprzedził o 0,340 sekundy Andreasa Bakkeruda. Kolejne miejsca zajęli Kevin Hansen, Guerlain Chicherit, Anton Marklund i startujący z dziką kartą Robin Larsson.
Timur Timerzjanow zahaczył o opony na drugim zakręcie wyścigu 1 i rolował, lądując na prawym boku, ale nie wywieszono czerwonej flagi. Krisztián Szabó od startu kontrolował sytuację. Guillaume De Ridder ustąpił ...

Tagi: Olej
Źródło: pl.motorsport.com

Bakkerud dyktuje tempo

#zrodlo

Norweg pokonał 12 okrążeń i wyprzedził o 0,197 sekundy Rokasa Baciuškę. Anton Marklund wprowadził drugie Mégane do czołowej trójki (+0,255).
Radosław Raczkowski zajął 11 miejsce w S1600. Najszybszy był Gergely Marton, korzystający z Audi Volland Racing.
WYNIKI TRENINGU1. Andreas Bakkerud (N) Audi S1 48,2322. Rokas Baciuška (LT) Renault Mégane RS 48,4293. Anton Marklund (S) ...

Tagi: Audi, Renault
Źródło: pl.motorsport.com

35 Supercarów i dwóch Polaków w Rydze

#zrodlo

Do stawki mistrzostw świata powróci Reinis Nitiss, który skorzysta z trzeciego Hyundaia i20 zespołu GRX. Z czwartego Audi S1 skorzysta Robin Larsson, który w tym roku wywalczył tytuł mistrza Europy. Obok regularnie startujących zawodników pojawi się także Pal Try, który wystartuje Fordem Fiesta zespołu Team STARD. Po debiucie w Loheac drugi występ zaliczy Matwiej Furuzkin.
W ...

Tagi: Audi, Ford, Hyundai
Źródło: pl.motorsport.com

Mistrz Europy w World RX

#zrodlo

Zasiądzie za kierownicą Audi S1 Supercar zespołu JC Raceteknik, tego samego, w którym przypieczętował mistrzowski tytuł w ostatni weekend we Francji.
Larsson ma bardzo dużą przewagę w klasyfikacji punktowej po czterech z pięciu tegorocznych rund mistrzostw Europy, a to pozwala mu przejść do rywalizacji w mistrzostwach świata. Natomiast jego miejsce w składzie szwedzkiej drużyny ...

Tagi: Audi
Źródło: pl.motorsport.com

Timmy Hansen po czterech latach

#zrodlo

Wicemistrz świata z 2015 roku, Timmy odniósł w Lohéac ósme zwycięstwo na tym szczeblu, trzecie w sezonie.
- Chciałem tylko powiedzieć, że to jest dla upamiętnienia Anthoine'a, który wczoraj odszedł. Jako kierowca wyścigowy przeżywam jego odejście. To wielka strata dla całego sportu - powiedział Timmy Hansen.
Anton Marklund i młodszy brat Timmy'ego, Kevin Hansen ...

Źródło: pl.motorsport.com

Timmy Hansen prowadzi po kwalifikacjach

Szwed okazał się lepszy o 8 punktów od niespodzianki kwalifikacji, Rokasa Baciuški. Kolejne miejsca zajmują Andreas Bakkerud, Niclas Grönholm, Toomas Heikkinen, Timo Scheider, Anton Marklund, Liam Doran, Jānis Baumanis, Kevin Hansen, Krisztián Szabó i Timur Timerzjanow.
W pierwszym wyścigu Q4 odnotowano kolejność Guillaume De Ridder, Jonathan Pailler (+0,463), Matwiej Furażkin ...

Tagi: Olej
Źródło: pl.motorsport.com

reklama
Kontakt z nami