Wiadomości z tagiem Sebastian Vettel  RSS
Sebastian Vettel poparł protestujących. "Oni są zdesperowani"

05.07.2022 8:58

Grupa aktywistów sprzeciwiających się wydobywaniu ropy wtargnęła na tor podczas GP Wielkiej Brytanii. Niewiele brakowało, a wyścig F1 zakończyłby się tragedią. Zachowanie protestujących stara się zrozumieć Sebastian Vettel.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Vettel: pomimo tego, że hamowałem, nie mogłem uniknąć kontaktu z Alexem

04.07.2022 10:24

Sebastian Vettel był jednym z zamieszanych w karambol na starcie GP Wielkiej Brytanii, ponieważ to właśnie on wjechał w tył bolidu Alexa Albona, który następnie odbił się od ściany i niefortunnie wrócił na tor. Dzisiejszy solenizant przyznaje, że został otoczony przez inne bolidy, przez co nie miał gdzie uciec, a na hamowanie było już za późno. Po przykrym incydencie Niemiec zdołał się jednak pozbierać, później skorzystał na wyjeździe safety cara, i ostatecznie skończył na 9. miejscu, czym przedłużył serię Astona Martina ze zdobyczą punktową do czterech wyścigów z rzędu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Polityka albo Formuła 1. Sebastian Vettel musi dokonać wyboru

28.06.2022 16:40

Sebastian Vettel coraz częściej wykorzystuje obecność w F1, by podejmować tematy polityczne. Nie wszystkim się to podoba. - Nie jest skoncentrowany na wyścigach - uważa Bernie Ecclestone, który wzywa Niemca do dokonania trudnego wyboru.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aston Martin próbuje przekonać Vettela do pozostania w F1

28.06.2022 13:46

Zespół Astona Martina nie zmienia zdania i cały czas podtrzymuje, że jeżeli Sebastian Vettel chciałby na dłużej związać się z ekipą to ta chętnie podpisze z nim nową umowę.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Sebastian Vettel ostrzega ludzkość. "Ropa się kończy"

27.06.2022 10:26

Wojna w Ukrainie zdestabilizowała rynek ropy naftowej. Uwagę na to zwraca Sebastian Vettel. Zdaniem czterokrotnego mistrza świata F1, rządy powinny skupić się na szukaniu alternatywy dla paliw kopalnych. Zyskać na tym może środowisko.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Stroll wywalczył przed domową publicznością symboliczny punkt

20.06.2022 2:33

W Astonie Martinie nastroje są mieszane. Lance Stroll, który postawił na długi pierwszy stint, w końcówce wyścigu zdołał wyprzedzić Daniela Ricciardo i tym samym przypieczętował pierwszą zdobycz punktową od Grand Prix Miami. Z kolei strategia zastosowana u Sebastiana Vettela była zgoła odmienna, ponieważ niemiecki kierowca zjechał do boksu bardzo wcześnie - jeszcze przed neutralizacjami, przez co skończył na 12. miejscu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Sebastian Vettel spiera się z minister energii. "Czas na bolid F1 na pedały?"

19.06.2022 9:56

Po tym jak Sebastian Vettel zaprotestował przeciwko eksploracji piasków roponośnych w Kanadzie, tamtejsza minister energii nazwała go "hipokrytą". Były mistrz świata F1 nie pozostał na to obojętny.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Vettel nie znajduje wytłumaczenia na swój regres między treningiem a czasówką

19.06.2022 3:17

Sebastian Vettel jest być może największym przegranym sobotnich kwalifikacji w Montrealu. Niemiec w piątek w suchych warunkach pokazał dobre tempo (4. w FP2), w sobotę rano wręcz wyborne (3. w FP3), a ostatecznie pogrzebał swoje szanse na wysoki wynik fatalnymi kwalifikacjami, które zakończył już po Q1. Co gorsza, Niemiec nie znajduje konkretnego powodu swego niepowodzenia, tłumacząc ogólnikowo, że po prostu nagle zabrakło mu przyczepności. Lance Stroll dostosował się do poziomu kolegi z zespołu i również szybko odpadł z czasówki.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Alonso najszybszy w deszczowym treningu przed kwalifikacjami

18.06.2022 22:22

W Montrealu sprawdziły się prognozy pogody na sobotę - od rana nad torem pada intensywny deszcz. W zdradliwych warunkach najlepsi nie forsowali najszybszego okrążenia, co sprawiło, że szansę na pokazanie się otrzymali zawodnicy środka stawki; na czele tabeli zameldowali się kolejno Fernando Alonso, Pierre Gasly oraz Sebastian Vettel.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Max Verstappen ciągle najszybszy w Montrealu

18.06.2022 2:22

Pozycja Maksa Verstappena wydaje się w Kanadzie bardzo stabilna. Holender drugą sesję z rzędu zakończył z najszybszym czasem na torze, chociaż tym razem kierowcy Ferrari zdołali się do niego nieco zbliżyć. Z kolei formą w środku stawki po raz kolejny zaimponowali starzy mistrzowie - Sebastian Vettel i Fernando Alonso.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

reklama
Kontakt z nami