Wiadomości z tagiem Sebastian Vettel  RSS
Mick Schumacher zbiera pochwały. Czy pójdzie śladem ojca?

29.12.2021 17:08

Nie zdobył ani jednego punktu w sezonie 2021, ale zdaniem Sebastiana Vettela, Mick Schumacher wykonał kapitalną robotę w debiucie w F1. Były mistrz świata wróży rodakowi udaną karierę. Czy 22-latek nawiąże do sukcesów ojca?

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Szczęśliwszy niż wcześniej". Sebastian Vettel nie czuł się dobrze w Ferrari

21.12.2021 18:53

- Moje odejście z Ferrari było dziwne - przyznał Sebastian Vettel, którego relacje z włoskim zespołem w sezonach 2019-2020 uległy nagłemu pogorszeniu. Czterokrotny mistrz świata F1 przyznał, że w Aston Martinie jest "szczęśliwszy niż wcześniej".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Vettel zgarnął nagrodę za największą ilość wyprzedzeń

13.12.2021 19:28

Sebastian Vettel okazał się zwycięzcą konkursu, który w tym roku zadebiutował w Formule 1. Niemiec, odbierając nagrodę za najwięcej skutecznych manewrów wyprzedzania, zwrócił jednak uwagę, że pośrednio świadczy ona o słabym tempie kwalifikacyjnym jego bolidu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Vettel: zarówno Max, jak i Lewis, zasłużyli na tytuł mistrza świata

12.12.2021 17:54

Aston Martin drugi raz z rzędu ukończył wyścig z zerowym dorobkiem punktowym - dziś sztuka ta nie udała się nawet pomimo odpadnięcia pięciu kierowców. 11. na mecie Sebastian Vettel narzeka na stawiającego opór Giovinazziego, zaś 13. Lance Stroll - na chaos podczas zjazdu samochodu bezpieczeństwa

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Raikkonen i Giovinazzi nie ukończyli ostatniego wyścigu w Alfie Romeo

12.12.2021 17:51

Na pewno nie w taki sposób obaj kierowcy chcieli zakończyć swoją przygodę z Alfą Romeo. Taki obrót spraw może szczególnie boleć w przypadku Kimiego Raikkonena, dla którego był to ostatni wyścig w karierze. Antonio Giovinazzi również nie dojechał do mety, ale on przynajmniej stoczył interesujący pojedynek z Sebastianem Vettelem. Teraz na Włocha czeka nowe wyzwanie, jakim będą starty w FE.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Kierowcy Astona Martina odpadli w Q2

11.12.2021 16:35

Stajnia z Silverstone zaprezentowała się zdecydowanie lepiej w kwalifikacjach niż przed tygodniem w Arabii Saudyjskiej, ale też nie sprawiła żadnej niespodzianki. Lance Stroll i Sebastian Vettel przebrnęli przez pierwszą część czasówki i swoją rywalizację zakończyli na etapie Q2, zajmując odpowiednio 13. i 15 miejsce.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Giovinazzi zdobył kolejne w punkty w sezonie

06.12.2021 0:04

Weekend w Arabii Saudyjskiej okazał się najlepszym w tym sezonie dla Antonio Giovinazziego. Po sobotnim awansie do Q3 Włoch powtórzył swoją dobrą dyspozycję w niedzielę, zajmując 9. miejsce. Zmagania te nie były z kolei zbyt udane dla Kimiego Raikkonena. Mistrz świata z 2007 roku zaliczył kolejną w tym roku przygodę z Sebastianem Vettelem, podczas której obaj mocno ucierpieli. Ostatecznie Fin zakończył rywalizację na 15. pozycji.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Vettel: uważam, że Kimi powinien odpuścić

05.12.2021 23:09

Duet Astona Martina pomimo tego, że dzisiejszy wyścig zaczynał z 17. i 18. pola, dzięki szczęściu podczas restartów miał spore szanse na zdobycie punktów. Niestety w drugiej połowie zmagań poziom farta się wyczerpał, o czym szczególnie boleśnie przekonał się Sebastian Vettel - najpierw zaczepiony przez Yukiego Tsunodę a później przez Kimiego Raikkonena. Uszkodzenia w podłodze bolidu oznaczonego numerem 5 były na tyle duże, że zespół podjął decyzję o wycofaniu się z wyścigu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Tsunoda przeprosił Vettela

05.12.2021 23:08

Zespół AlphaTauri po udanych kwalifikacjach może też częściowo być zadowolony z wyścigu. Pierre Gasly na mecie arcytrudnej rywalizacji zameldował się na szóstym miejscu. Mniej szczęścia miał Yuki Tsunoda, który ponownie walcząc z Astonem Martinem, tym razem Sebastianem Vettelem, doprowadził do kolizji.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Tak to się robi! Sebastian Vettel dał przykład całej społeczności F1

02.12.2021 20:00

Przed GP Arabii Saudyjskiej sporo mówi się o kwestii praw człowieka w tym kraju. Sebastian Vettel zamiast mówić, postanowił działać. Niemiec zorganizował specjalną imprezę dla kobiet, aby zachęcić je do działania w motorsporcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami