Wiadomości z tagiem Uaz  RSS
Raport jakości 2023. Które auta psują się częściej, a które rzadziej niż kiedyś?

17.09.2023 20:28

Typowe usterki, indeks awaryjności NAT, akcje naprawcze, raport TÜV, testy na dystansie 100 tys. km i gwarancje – te kryteria poddaliśmy ocenie podczas tworzenia Raportu Jakości 2023. Którzy producenci poprawili swoje samochody w ostatnim czasie? Największym zaskoczeniem jest fakt, że Mercedes został oceniony gorzej niż marki popularne. Ale bez zaskoczenia w dolnej części rankingu uplasowały się Citroën, Opel i Peugeot.

Źródło: www.auto-swiat.pl

Najgorsze używane auta. 50 modeli w wersjach, których lepiej unikać

12.09.2023 20:27

Niektóre z tych aut można kupić nawet za kilkanaście tysięcy złotych, ale nawet ich relatywnie nie najgorszy stan nie gwarantuje bezawaryjności. Przygotowaliśmy zestawienie 50 najbardziej ryzykownych wersji samochodów z rynku wtórnego.

Tagi: MG, Uaz
Źródło: www.auto-swiat.pl

Ranking 25 najmniej awaryjnych aut, które przetestowaliśmy na dystansie 100 tys. km

10.09.2023 20:30

To był długi test. Koledzy z niemieckiego "Auto Bilda" sprawdzili 125 samochodów - każdym przejechali po 100 tys. km. Tak powstał ranking 25 najmniej awaryjnych samochodów, jakie mieliśmy okazję przetestować na długim dystansie.

Tagi: MG, Uaz
Źródło: www.auto-swiat.pl

Pani Julia kupiła raport szkodowości używanego Volkswagena."Omal nie wpadłam na minę"

08.09.2023 20:25

Kupno samochodu używanego dla wielu jest niczym wyprawa na Mount Everest. Na początku, owszem, jest ekscytacja, która jednak może zamienić się w koszmar. O tym przekonała się jedna z naszych czytelniczek, która po prostu chciała spełnić swoje motoryzacyjne marzenie – kupić Volkswagena Scirocco, pierwszy własny samochód. Kiedy niemal wpadła na minę, przekonała się, że nie wystarczy kliknąć "kup teraz" i doceniła raporty, na które musiała przeznaczyć trochę pieniędzy.

Tagi: MG, Uaz, Volkswagen
Źródło: www.auto-swiat.pl

Większe, nowocześniejsze i... już po elektrycznej stronie mocy. Wjeżdża nowe MINI Countryman

07.09.2023 10:36

Wyższy, dłuższy, ale niezmiennie w charakterze MINI. Nowy Countryman zauważalnie urósł, dzięki zmianom stylistycznym stał się jeszcze bardziej wyrazisty i co najważniejsze, przeszedł na elektryczną stronę mocy. Czym może jeszcze zaskoczyć ta gorąca nowość?

Tagi: MG, Mini, Uaz
Źródło: www.auto-swiat.pl

Co kupić, by zarobić: używane, tanie Porsche czy starego Mercedesa?

13.08.2023 20:23

Na rynku klasyków spore poruszenie – ceny wielu modeli znacząco spadły nawet o kilkadziesiąt proc. To efekt tzw. bańki cenowej, która narastała od kilku lat. Ceny zabytkowych Porsche, Mercedesów i wielu innych marek rosły o kilka, a nawet o kilkanaście proc. rocznie, na aukcjach padały kolejne rekordy cenowe, aż przyszedł moment opamiętania i przeceny klasyków. Czy to dobra chwila na inwestycje?

Źródło: www.auto-swiat.pl

Kupujemy używaną hybrydę. Wybrać Priusa czy coś innego?

10.08.2023 10:23

Jeszcze niedawno auta hybrydowe miały dużą utratę wartości, bo klienci na rynku wtórnym woleli omijać je szerokim łukiem. Hybrydy dowiodły swojej niezawodności i obecnie najbardziej uznane modele sprzedają się od ręki.

Tagi: MG, Uaz
Źródło: www.auto-swiat.pl

Volkswagen Passat B8 Alltrack: Czy wysoka cena jest uzasadniona?

07.08.2023 20:23

Uterenowiona odmiana Volkswagena Passata B8 Alltrack może szczycić się nieco podwyższonym prześwitem, mocniejszymi wersjami silnikowymi i napędem na obie osie. Niestety ten sporej wielkości samochód wciąż dużo kosztuje na rynku wtórnym i raczej bez 90 tys. zł nie macie czego szukać, a realny wybór zaczyna się powyżej 100! Sprawdzamy, czy jest to propozycja godna zakupu.

Źródło: www.auto-swiat.pl

Volkswagen Caddy IV: Poprawiony czy nadal niedopracowany?

04.08.2023 20:23

Trzecia generacja Caddy miała ogromne problemy jakościowe: awaryjne silniki, kłopoty z korozją – częściowo wina była po stronie błędów konstrukcyjnych, częściowo po stronie oszczędności na etapie produkcji. Postanowiliśmy sprawdzić, czy Caddy IV jest podobnie niedopracowanym pojazdem?

Źródło: www.auto-swiat.pl

Używane Volvo V40 – czy można mu zaufać?

04.08.2023 10:22

Fordowska płyta podłogowa, jak i część mechaniki, do tego nietypowe nadwozie i zaawansowana technika – czy taki zestaw może być atrakcyjny i niezawodny? Volvo V40 pokazuje, że tak!

Źródło: www.auto-swiat.pl

reklama
Kontakt z nami