Wiadomości z tagiem Ferrari  RSS
Leclerc i Sainz mają pozostać w Ferrari na kolejne lata

03.12.2023 13:05

Ostatnie dni przyniosły pewny zwrot akcji ws. składu kierowców Scuderii po sezonie 2024. Wszystko wskazuje na to, że czerwone barwy dalej będą reprezentować Charles Leclerc i Carlos Sainz.

Tagi: Ferrari, Olej
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Vasseur: problemem u Carlosa nie była strategia, a tempo

27.11.2023 16:09

Szef Ferrari wziął w obronę strategię madryckiego zawodnika z GP Abu Zabi. Francuz nie doszukał się żadnego błędu w taktyce opierającej się na czekanie na wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Tagi: Ferrari
Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Kubica: Ferrari budzi unikalne emocje

27.11.2023 14:48


Robert Kubica . Polak został oficjalnie potwierdzony jako kierowca prywatnie zgłoszonego Ferrari 499P, po tym jak komisja ACO dopuściła załogę #83 do sezonu 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Źródło: swiatwyscigow.pl

Kierowcy Ferrari mimo wszystko starają się wyciągać pozytywne wnioski

26.11.2023 19:53

Zespół Ferrari przegrał walkę z Mercedesem o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, ale jego kierowcy i tak wyciągają pozytywne wnioski z tego sezonu.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Mercedes obronił drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów

26.11.2023 19:18

Kierowcom Mercedesa udało się wybronić przed Ferrari drugie miejsce w klasyfikacji konstruktów. Duża zasługa w tym świetnej jazdy George'a Russella, który ostatecznie finiszował na podium. Lewis Hamilton był dopiero 9.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Ferrari jest zdeterminowane, aby powalczyć o wicemistrzostwo

25.11.2023 18:01

Ekipa Ferrari do Abu Zabi przyjechała tracąc do drugiego w klasyfikacji konstruktów Mercedesa tylko cztery punkty. Charles Leclerc zakwalifikował się na wysokim, drugim miejscu do niedzielnego wyścigu. Carlos Sainz będzie ruszał z odległej 16. pozycji, ale w obozie rywali również nie wszystko poszło dzisiaj sprawnie, więc jutro zapowiada się ciekawa walka o wicemistrzostwo świata F1.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Mercedes tuż przed metą sezonu ledwo dyszy

25.11.2023 17:59

Mercedes dalej walczy z Ferrari o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a wszystko rozstrzygnie się już w jutrzejszym wyścigu. Oba zespoły dzielą jedynie 4 punkty, na korzyść niemieckiego zespołu. Po dzisiejszych kwalifikacjach wydawać się może, że to Ferrari pomimo straty znajduje się w lepszej sytuacji, bowiem Charles Leclerc wywalczył start w pierwszym rzędzie, podczas gdy najszybszy kierowca Mercedesa wystartuje dopiero z czwartej pozycji. Główna walka będzie toczyć się pomiędzy Leclerkiem a Russelem, ponieważ Hamilton i Sainz zakwalifikowali się poza pierwszą dziesiątką zmniejszając swoje szanse na zdobycie bardzo ważnych punktów.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Vasseur i Wolff otrzymali ostrzeżenia za komentarze dot. GP Las Vegas (akt.)

23.11.2023 14:16

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała o wezwaniu szefów Ferrari i Mercedesa na dywanik sędziowski. Ma to związek z ich uwagami, jakie pojawiły się na konferencji prasowej w Las Vegas.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Robert Kubica w Ferrari. Spełnione marzenie o czerwonym kombinezonie

23.11.2023 13:27

Robert Kubica w Ferrari
Najbardziej utytułowany i najlepszy polski kierowca wyścigowy w końcu osiągnął swój cel. Dołączył do zespołu, z którym będzie walczył o mistrzostwo świata. Robert Kubica dołączył do teamu AFCorse, co oznacza, że wystartuje w serii WEC. Kategoria? Hypercar, czyli ta najwyższa. Polak długo kazał czekać na oficjalne wieści, co miało związek z późno podjętą decyzją. Nie […]

Źródło: namasce.pl

Robert Kubica powróci na tor. Polak pojedzie w Ferrari

22.11.2023 14:26


Wiadomo już, jaka przyszłość czeka Roberta Kubicę. Polak podpisał kontrakt z włoskim zespołem AF Corse i to w jego barwach wystartuje w przyszłorocznych długodystansowych mistrzostwach świata. Słynny kierowca zasiądzie za kierownicą hypercara marki Ferrari.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

reklama
Kontakt z nami